Hnutí ANO má jasno o kandidátovi do Senátu za obvod Plzeň-město!

Zveřejněno v Politika
Od - čtvrtek, 7. červenec 2022 20:11
Hnutí ANO má jasno o kandidátovi do Senátu za obvod Plzeň-město! Josef Váňa a Roman Zarzycký. Foto: se souhlasem R. Zarzyckého

Kandidátem do Senátu za hnutí ANO v obvodu číslo 7 Plzeň-město se stane ikona dostihových sportů Josef Váňa, lídrem kandidátky pro podzimní komunální volby a kandidátem na primátora Plzně bude Roman Zarzycký. Definitivně vše potvrdil čtvrteční celostátní výbor.

"Josef Váňa je největší ikona našeho dostihového sportu, osminásobný vítěz Velké pardubické a vítěz více jak 270 dostihových závodů. Člověk nesmírně úspěšný a přesto neobyčejně skromný. Jsem moc rád, že mou nabídku přijal a věřím, že obvod číslo 7 bude mít skvělého senátora," prohlásil současný první náměstek primátora a lídr pro komunální volby Roman Zarzycký. Váňa je podle jeho slov celý život Západočech, který na Plzeňsku tráví spoustu času už od vojny. "Absolvoval ji v Boru u Tachova, kde začal jeho sportovní život, což málokdo ví. Plzeňský kraj má místo v jeho srdci," podotkl Zarzycký.

Celostátní výbor schválil také lídry na jednotlivých městských obvodech. Na prvním obvodě se jedničkou stala Ivana Bubeníčková, na druhém obvodě Jindřich Blažek, post současného starosty centrálního obvodu bude obhajovat David Procházka, stejně jako na Doubravce Tomáš Soukup. V šestém obvodě je lídrem Michal Hausner, na osmém obvodě pak bude jedničkou na kandidátce Ivana Ottová. "V Plzni i na obvodech máme své zástupce, kteří čtyři roky poctivě pracovali pro naše město. Mám skvělý a vyzkoušený tým, ve kterém nechybí lidé, kteří mají Plzeň ve svém srdci. Věřím opět ve vítězství," uvedl dříve Zarzycký.

Hnutí ANO pod vedením Romana Zarzyckého zvítězilo v posledních komunálních volbách v roce 2018. ANO volilo 22,2 procenta lidí, ODS 22,11 procenta, což oběma vyneslo 13 mandátů. Po dlouhém jednání se ale nakonec stal primátorem Martin Baxa (ODS), Zarzyckému připadl post prvního náměstka. Koalici nakonec utvořilo vítězné hnutí ANO s druhou ODS, které doplnila ještě TOP 09 a ČSSD.