Plzeň našla nečekaného hrdinu, po šesti utkáních opět slaví výhru!

Od - neděle, 20. říjen 2024 18:57
Plzeň našla nečekaného hrdinu, po šesti utkáních opět slaví výhru! Foto: HC Škoda Plzeň

Po šesti zápasech bez výhry se hokejisté Plzně konečně dočkali. Na domácím ledě zdolali ve 13. extraligovém kole Olomouc 3:2. A to přesto, že 0:2 prohrávali. Pak ale snížila čerstvá posila do obrany, devětatřicetiletý Lukáš Pulpán, na konci druhé třetiny Jan Schleiss vyrovnal a tři body indiánům vystřelil v 56. minutě svoji druhou trefou v utkání Lukáš Pulpán.

Plzeňští hokejisté vstoupili do utkání s cílem ukončit šestizápasovou sérii porážek a tomu odpovídala i jejich aktivita. Západočeši měli více se ze hry, první velkou šanci si vypracovali v 9. minutě. Střelu Lva ale Sedláček zlikvidoval. Když to vypadalo, že indiánům žádné nebezpečí nehrozí, přišla 13. minuta a Orsava z první vážnější akce Olomouce překonal Malíka. Při hráčích Škodovky se držela i smůla, když v 18. minutě napálil Matýs horní tyč.

A aby toho nebylo na indiány ještě málo, ve 22. minutě šli hosté už do dvoubrankového vedení poté, co se ujala Pláškova střela od modré. Plzeň byla v tu chvíli psychicky dole, a když bylo nejhůř, přišla ve 33. minutě spása, kterou snad ani nikdo nečekal. Holešinský našel obránce Lukáše Pulpána, jehož střídavé starty ze Sokolova oznámilo vedení klubu pár hodin před zápasem, a ten se nemýlil. Indiáni od té doby ještě zintenzivnili svoji snahu, tu ale mohl překazit Musil, který se řítil sám na Malíka. Plzeňský gólman se ale zaskočit nenechal a předvedl klíčový zákrok. Ten nabyl ještě větší důležitosti sedm vteřin před koncem třetiny. Holešinský nahodil puk z nulového úhlu před branku a odrazem od Jana Schleisse skončil za Sedláčkem.

Ve 43. minutě mohli indiáni vývoj duelu zcela otočit, Urban ale v rychlém protiútoku se svoji střelou neuspěl. Plzeň působila na ledě daleko lepším dojmem, svého soupeře přehrávala, jenže jakoby jí nebylo přáno. Vše ale změnila 56. minuta. Lukáš Pulpán z rohu nahodil puk na branku a Sedláček si ho k překvapení všech srazil za záda. V závěru ještě hosté zkusili hru v power-play, s vývojem zápasu už ale nepohnuli.

Josef Jandač, trenér HC Škoda Plzeň: "Pro nás je každé utkání hrozně důležité, abychom se zvedli a ten propad zastavili a nějak vše stabilizovali. Dneska bylo mužstvo velmi odhodlané. Nemáme úplně klid na hokejkách, ale bojovností a nasazením jsme si tři body zasloužili. Padly nám šťastnější gól, ale celkově si myslím, že jsme to chtěli víc. O to cennější to je, když jsme otáčeli vývoj. Věřím, že na tohle budeme navazovat."