Vítězná Jandačova premiéra. Výhru ve Vítkovicích trefil v prodloužení Merezhko

Od - středa, 18. září 2024 20:06
Vítězná Jandačova premiéra. Výhru ve Vítkovicích trefil v prodloužení Merezhko Foto: HC Škoda Plzeň

Vítězně vstoupili do nové sezóny hokejisté Plzně. Na ledě Vítkovic sice dvakrát prohrávali, nakonec ale vybojovali dva body za výhru 3:2 v prodloužení, když se trefila posila Západočechů Igor Merezhko.

Jako první v utkání zahrozil Petr Zámorský, jeho ostrá rána ovšem nebyla přesná. Vítkovice odpověděly v početní výhodě, kdy měl před sebou poloprázdnou bránu Roberts Bukarts, avšak proti němu skvěle zasáhl Nick Malík, jenž dostal přednost před Dávidem Hrenákem. V závěru oslabení mohl vstřelit vedoucí branku Tomáš Urban, sám proti Klimešovi ale neuspěl. Na opačné straně se dral do zakončení Bambula, proti Malíkovi nicméně nepochodil ani z dorážky Zdráhal. Nedlouho poté už byl plzeňský brankář ale přece jen krátký na střelu Jindřicha Abdula, který zužitkoval přesilovou hru pět na tři. Uběhlo pouhých 28 vteřin a domácí dostali opět kotouč do sítě Malíka. Kvůli kopnutí Rihardse Bukartse nicméně rozhodčí branku neuznali. Škoda v závěru zahrozila Rubinsem, skóre se nezměnilo, po dvaceti minutách vedli domácí o jeden gól.

To se změnilo hned v úvodní minutě prostředního dějství. V početní výhodě vystřelil od modré čáry Jan Schleiss, po ráně kapitána Škody se hrací předmět přívětivě odrazil na hokejku Dominika Simona, který ho uklidnil bleskově pod horní tyčku. Tomáš Mertl mohl o chvíli později skóre dokonce otočit, když z levé strany jel sám, trefil jen připraveného Klimeše. Spoustu místa před sebou měl i na ose hřiště Archambault, domácí odolali. Vítkovice zahrozily v polovině zápasu a hned si z toho domácí vzali ztracené vedení zpět. Malík pouze vyrazil ostrou ránu z mezikruží a odražený puk poslal z voleje do sítě pohotový Anthony Nellis. Škodovka chtěla zásluhou Matýse opět srovnat, gólman Ostravanů si ovšem přední tyčku pohlídal.

Poslední třetinu odšpuntoval lotyšský obránce v barvách plzeňské Škodovky Kristians Rubins, vyrovnat se nepodařilo ani Archambaultovi, který byl následně nepokrytý mezi kruhy. Na druhé straně obdržel hezký pas obránce Percy, ten si ovšem nesešteloval svá mířidla. Vzápětí se pokoušel v dalším oslabení zahrozit Tomáš Urban, Klimeš byl pozorný. Stejný hráč měl ovšem jen o pár chvil další šanci, po střele Rohlíka ale bekhendem poslal puk pouze do tyče. O chvíli později si Škoda zahrála početní výhodu, v níž se podařilo důraznému Tomáši Mertlovi po ráně Archambaulta z pravého kruhu na hraně brankoviště dostat puk do sítě. Obě mužstva se záhy snažila rozhodnout, ale zápas nakonec za stavu 2:2 dospěl až do prodloužení.

To rozhodl na konci druhé nastavené minuty Igor Merezhko, který dostal hezkou žabičku na pravou stranu a přesnou střelou rozhodl. Škoda na úvod nové sezóny vyválčila ve Vítkovicích dva body za vítězství 3:2 po prodloužení.