Hokejisté Plzně udolali Spartu v samostatných nájezdech!

Od - neděle, 29. leden 2023 20:36
Hokejisté Plzně udolali Spartu v samostatných nájezdech! Foto: HC Škoda Plzeň

Téměř dva roky čekali hokejisté Plzně na vítězství v samostatných nájezdech. Povedlo se jim to v utkání 43. kola doma proti Spartě. Dva body za výhru 4:3 zařídil nečekaně obránce Michal Houdek. Už před ním proměnili své nájezdy Petr Kodýtek a Ludwig Blomstrand. V základní hrací době se za Škodovku prosadili Tomáš Mertl, Aleksi Rekonen a Petr Kodýtek.

Hned v úvodu střetnutí zahrozil v přečíslení Řepík, Svoboda vyrazil. Na druhé straně vypálil z otočky z mezikruží Schleiss, Kořenář byl ovšem na svém místě. Ujala se tak až šikovná teč Tomáše Mertla, který vložil hůl do pobídky Zámorského od modré - 1:0. Vyrovnat mohl v přesilovce těsně před úvodní přestávkou Sobotka, jenž se protáhl až před domácí svatyni, její strážce ale zakročil.

Prostřední periodu načal z mezikruží Bitten, Kořenář vykopl pravým betonem. Na druhé straně se prokličkoval přes celé kluziště až k levé tyči Buchtele, jenže poté minul zařízení. Lépe si vedl v oslabení Jakub Konečný, který obral Kaňáka o puk na útočné modré, řítil se sám na Svobodu a uspěl ranou na vyrážečku - 1:1. Dokonání obratu měl na čepeli Sobotka, kterého oslovil Řepík na brankovišti, jenže protečoval mimo. Lépe mířil z vrcholu brankoviště Hrabík, Kořenář však své barvy podržel. Nárok ovšem neměl na milimetrově přesnou střelu Aleksi Rekonena - 2:1.

Poslední dvacetiminutovku zahájil střelou od modré Baránek, Kořenář puk sice pouze vyrazil, v situaci mu ovšem vypomohli obránci. Nedosáhl ovšem na zakončení Petra Kodýtka z mezikruží - 3:1. Jenže hosté přišli s rychlou odpovědí. U levé tyče vypálil z otočky Vladimír Sobotka a našel mezírku mezi betony Svobody - 3:2. Vzápětí si navíc najel na stejné místo David Vitouch a vymetl bližší horní růžek - 3:3. Duel tak šedesát minut nerozhodlo. V nájezdech za domácí uspěl Kodýtek, Blomstrand a rozhodující trefu zapsal Michal Houdek, jelikož za Spartu se prosadili pouze Řepík s Horákem. I počtvrté v sezóně ve vzájemných duelech tak zvítězil domácí tým.