Hokejisté Plzně vydřeli těsnou výhru nad Vítkovicemi

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 12. leden 2024 19:43
Hokejisté Plzně vydřeli těsnou výhru nad Vítkovicemi Foto: HC Škoda Plzeň

Po vysoké prohře v Olomouci se hokejisté Plzně vrátili zpět na vítěznou vlnu. Ve 35. extraligovém kole porazili na domácím ledě Vítkovice 2:1. Západočechy poslal do vedení v 17. minutě Miroslav Indrák, druhý gól pak vstřelil ve 24. minutě Ondřej Matýs. Hosté už jen snížili zásluhou Kriegera.

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostujícím Vítkovicím. Ty si už ve třetí minutě vytvořily první velkou šanci, kterou spálil Peterek. V 5. minutě se v ojedinělé protiakci sám před Klimešem zjevil Söderlund, měl ale příliš málo času na zakončení. O tři minuty později měla Škoda velká štěstí, když se puk od zadního mantinelu odrazil přímo do brankoviště a jen pohotový Pavlát zabránil tomu, že by se puk skutálel za brankovou čáru. Plzeňská defenziva nepůsobila vůbec jistě a o chvíli později musel Pavlát vytáhnout další skvělý zákrok proti osamocenému Percymu. První pohlednou akci předvedli domácí v 10. minutě. Pour ale zakončil přečíslení střelou, která těsně minula levou tyč. V 15. minutě už byl při signalizované výhodě Pavlát překonán, jistý gól ale „chytil“ blokující Piskáček. Z ničeho nic se skóre měnilo v 17. minutě. Do Matýsovy střely vložil hůl Miroslav Indrák a Klimeš neměl šanci. Domácí mohli navíc ještě skóre navýšit, Pourovu dorážku do prázdné branky ale na poslední chvíli zablokoval jeden z bránících hráčů Vítkovic.

Vstřelený gól indiány nabudil a do druhé třetiny nastoupil zcela jiný tým než ten, který byl k vidění většinu první třetiny. Ve 24. minutě po velkém tlaku Indrákovy řady se domácí dočkali druhé trefy. Kvasničkovo nahození nadvakrát dotlačil do branky Ondřej Matýs. O chvíli později mohlo být s Vítkovicemi ještě hůř, kdyby Lev a Pour měli lépe seřízená mířidla. Ve 26. minutě měl velkou příležitost na snížení Vondráček, tváří v tvář Pavlátovi ale neuspěl. Plzeňský brankář nakonec udržel čisté konto do 32. minuty. Jeho spoluhráči nechali naprosto nepokrytého Kriegera, a ten rychlým zakončení mezi betony vrátil svůj tým do hry.

Uklidnit Škodovku mohl hned na začátku třetí části Pour, po rychlé kličce ale Klimeše nepřekonal. Indiáni bránili poměrně spolehlivě svůj náskok, ve 49. minutě ale byli Vítkovičtí jen centimetry od vyrovnání. Po Bukartsově střele zvonila za Pavlátem tyč. Jinak se ale hrálo prakticky bez šancí, což více vyhovovalo Západočechům, kteří si pohlídali i závěrečné power-play hostů a nakonec se mohli radovat z vydřené, ale hodně důležité výhry.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Byl to rychlý hokej z obou stran. Neodehráli jsme špatné utkání, dostali se do vedení, které jsme ještě navýšili. V polovině druhé třetiny jsme začali hrát hokej nahoru-dolů. To jsme nechtěli. Soupeře jsme nechali snížit. Třetí třetina už byl boj. Musíme ale kluky pochválit. Byl to obětavý výkon s výborným brankářem. Konec byl hektický, ale kolikrát je lepší takový zápas, než vyhrát 7:3."