Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 9. říjen 2024 20:04
Hokejisté Plzně ztratili zápas s Kladnem ve vlastní přesilovce tři vteřiny před koncem Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli v dohrávce 8. kola extraligy na domácím ledě s Kladnem 4:3. Velkou přetahovanou rozhodli hosté tři vteřiny před třetí sirénou, když se ve vlastním oslabení trefil explzeňský Petr Straka.

První polovina úvodní třetiny toho příliš nenabídla. Jedinou výjimkou byl pokus hostujícího Procházky, se kterým si ale Malík poradil. V 11. minutě hráli domácí přesilovku a v ní si vytvořili obrovský tlak a také velké šance. Jednu z nich neproměnil Lev, který přestřelil, ránu kapitána Schleisse zase zastavila horní tyč. V 15. minutě měl další obrovskou příležitost Matýs, který ale nezvládl dorážku. Stejný hráč pak neuspěl ani o dvě minuty později, kdy zblízka minul.

Zatímco v první třetině čekali fanoušci na góly marně, v té druhé se dočkali velmi brzy. Nejprve ve 22. minutě rozjásal domácí příznivce dorážkou Archambault, jen o 80 vteřin později ale hosté vyrovnali zásluhou střely Ticháčka od modré. Ještě před polovinou utkání pak hosté vývoj otočili. Nájezd dva na jednoho zakončil Melka efektní i efektivní kličkou Malíkovi. Jenže ani Kladnu vedení nevydrželo příliš dlouho. Na začátku 34. minuty ujelo v oslabení duo Urban, Zámorský a druhý jmenovaný nekompromisně zakončil. Pak domácí nevyužili přesilovku a naopak se dočkali hosté. Malík vytáhl krátce za sebou dva skvělé zákroky, na další dorážku Melky už ale neměl nárok. Závěr patřil jednoznačně Středočechům a jen výborný výkon Malíka držel indiány dál ve hře.

Blízko vyrovnání byla Škodovka ve 44. minutě, Archambault ale rozezvučel jen brankovou konstrukci a následně ho zázračně vychytal Brízgala. O tři minuty později zachránila tyč i indiány po bombě Šenkeříka. V čase 48:16 se nakonec dočkali domácí. Krásnou kombinaci předvedlo trio Schleiss, Klepiš a do prázdné branky zakončující Dominik Simon. Minutu před koncem dostali domácí ideální šanci rozhodnout, když byl na pět minut a do konce zápasu vyloučený Tralmaks. Jenže se stalo něco, co nikdo snad ani nečekal. Plzeňští ztratili puk a jejich bývalý hráč a odchovanec Petr Straka tři vteřiny před koncem zařídil Kladnu vítězství 4:3.

Jiří Veber, asistent trenéra Plzně: "Poněkolikáté nebyl ideální vstup do utkání. Tam máme problémy. Pak jsme si byli schopní vytvořit šance, ale nebyli schopní je proměnit. Druhá třetina byla nahoru, dolů. Myslel jsem, že byl důležitý gól na 2:2. Bohužel jsme pak nevyužili další příležitosti. To, co jsme předvedli v přesilovce na závěr, to byl kolaps. Místo, abychom hráli v klidu, tak jsme předvedli tohle. To by se prostě nemělo stávat. Nedokážu pochopit, co se tam stalo. Ještě jsem to nezažil. V kabině jsou teď emoce. Asi si hráči mysleli, že bude už konec. Kladno ukázalo, že se hraje do posledního hvizdu."