21 vteřin srazilo Plzeň. Možná ztráta koncentrace, hledal příčinu Holešinský

Od - pondělí, 29. leden 2024 17:11
21 vteřin srazilo Plzeň. Možná ztráta koncentrace, hledal příčinu Holešinský Foto: HC Škoda Plzeň

Do třetí třetiny mezi Plzní a Litvínovem se vstupovalo za stavu 2:2. Pak ale přišlo pro Škodovku prokletých 21 vteřin ve 44. a 45. minutě, během kterých Verva odskočila na dvoubrankový rozdíl. A ten už nakonec uhájila i přesto, že ještě vykřesal naději na zisk pro indiáni Jan Schleiss. "Nemyslím si ale, že jsme odehráli špatné utkání," prohlásil Adrián Holešinský.

Rozhodlo zápas těch nepovedených 21 sekund?
Určitě. Už to začalo ve druhé třetině. Máme výpadky a ztrácíme tím síly. Dostáváme z toho góly. Nemyslím si, že jsme odehráli úplně špatné utkání. Do dalších zápasů musíme více bojovat.

Vstup do zápasu byl přitom povedený. Čím si vysvětlujete takový výpadek?
Možná ztráta koncentrace. Neumíme základní věci, na kterých se dohodneme. Nedáváme si dobře kotouč z hokejky. Je to každého osobní zodpovědnost. Přesně tyto momenty nás pak stojí body a zápasy.

Teď vás čekají Pardubice, je to možná ve vaší aktuální situaci lepší, že nebudete v zápase favoritem?
Těžko říci, soustředíme se na každý zápas. Určitě tam pojedeme urvat body. Je konec sezóny, body potřebujeme.

Hlavním cílem je naladit se na předkolo a zvednout si sebevědomí?
Určitě ano. Ale fakt teď musíme sbírat body, musíme začít hrát naší hru, aby nám to pak v těch důležitých momentech fungovalo.