Hrad Loket svým návštěvníkům nabídne bohaté kulturní léto

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - středa, 21. červen 2023 09:26
Hrad Loket svým návštěvníkům nabídne bohaté kulturní léto ilustrační. Foto: hrad Loket

V hlavní sezóně cestovního ruchu, tedy v měsíci červenci a srpnu, bude na hradě Loket prodloužena otevírací doba od 9:00 do 18:30 hodin, poslední návštěvník bude do hradu vpuštěn v 18:00 hodin. Znovu se otevře Černá věž, která bude přístupná denně od 9:30 do 17:30 hodin za poplatek 20 Kč děti/senioři, dospělé osoby 30 Kč. Upravit svou otevírací dobu se v tomto období rozhodl i provozovatel Infocentra města Loket, a to od 10:00 do 18:00 hodin (polední pauza od 13:00 do 13:30 hodin).

Připraveny jsou opět noční prohlídky v podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera. Slovo prohlídka je možná v tomto případě poněkud nevhodné. Čeká nás průlet staletími s úsměvem na tváři, tentokrát nás prohlídka povede po stopách básníka, prozaika, ale také častého hosta našeho města Johanna Wolfganga von Goetheho, pište si termíny 20. 7. a 24. 8. od 20:00 hodin rezervace nutná.  Mezi nejzajímavější plánovanou hradní akci patří Divadelní představení „Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách“. Nádvoří hradu se svou nezaměnitelnou atmosférou v jeden červencový večer, přesněji 4. 7. 2023 od 20:00 hodin promění v jedno velké jeviště.  Západočeské divadlo v Chebu odehraje jedinečnou show, která nestojí jen na sérii gagů a klauniád, ale i na chytrém pohrávání si s myšlenkami a jazykem nejslavnějšího básníka jeviště.

Neméně zajímavou akcí pak bude koncert členů Karlovarského symfonického orchestru, kteří 6. 8. od 14:00 hodin zahrají ve Velkém sále hradu Čtvero ročních dob. Opět jsou pro děti přichystány dva příměstské tábory „DIVADELNI“,„KREATIVNÍ“, stále jsou volná místa pro Vaše ratolesti, která mohou na hradě zažít nezapomenutelné prázdniny. Trhy v podhradí vám nabídnou produkty regionálních prodejců 21. 7. a 18. 8. od 11:00 do 16:00 hodin. Dále se můžete těšit na dětská divadelní představení, dětské workshopy a řadu dalších drobných akcí, které doprovází letní otevření hradu.

V sobotu 26. srpna se na hradě uskuteční celorepubliková akce Hradozámecká noc na téma Zpátky do středověku, speciální komentované prohlídky od 20:00 hodin do půlnoci, při nichž si zájemci mohou prohlédnout hrad pouze při svíčkách. Při zkráceném komentovaném výkladu se dozvíte mnohé ze života na hradě. Spolu s průvodcem projdete pravou část hradu včetně hradní věže, ti odvážnější mohou zažít expozici útrpného práva v noci!

A samozřejmě nesmíme opomenout hlavní událost tohoto roku, věhlasné Středověké slavnosti Purkrabího Půty, které se budou konat o víkendu dne 12. a 13. srpna od 10:00 do 18:00 hodin. Připravena budou středověká klání rytířů na koních, souboje, tanečnice, hudebníci, ale i řemeslné trhy či ukázka lovu dravých ptáků, a to vše za doprovodu prodejních trhů a workshopů pro děti i dospělé.

Na září je přichystána řada novinek, ale i tradičních akcí: Slavnosti cibule, Dny evropského dědictví, Den věží a rozhleden a Svatováclavské vinobraní.

INFOCENTRUM V LETNÍCH MĚSÍCÍCH

Infocentrum si nejen pro tuzemské a zahraniční cestovatele, ale i pro místní občany na letní sezonu připravilo řadu aktivit. Je pokračováno v cyklu TOULKY LOKETSKEM v doprovodu historie a přírodních věd, díky této aktivitě je připravena řada zajímavých komentovaných vycházek plných informací, které budou poskytovat odborní průvodci na slovo vzatí. Celkem 7 Toulek Loketskem, dvě proběhly v měsíci červnu. V červenci se můžete těšit na Toulky Anežka Česká, Mystika loketských lesů a v srpnu Vycházka za zvířátky, Poprava na šibeničním vrchu  a večer s baladami a pověstmi a Putování za skřítky Slavkovského lesa II.

Veškeré podrobné informace o konání jednotlivých akcí se dozvíte na webových stránkách infocentra nebo hradu a samozřejmě na jejich facebookových profilech.

PR