Hrad Seeberg obsadili šachisté, na tradiční turnaj dorazili hráči z celé České republiky

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - středa, 2. srpen 2023 11:27
Hrad Seeberg obsadili šachisté, na tradiční turnaj dorazili hráči z celé České republiky Foto: Hrad Seeberg

Hrad Seeberg obsadili šachisté, kteří si hrad vybrali k týdennímu turnaji již devátého ročníku memoriálu Jiřího Tišera. Pořadatel nabídl možnost zahrát si šachy i návštěvníkům hradu. Zájemci mají po dobu konání akce, která trvá až do soboty 5. srpna, na výběr ze dvou variant. Mohou si zahrát partii s velkými zahradními šachy, nebo si hru vychutnat u stolečku v sále kreslírny.

"Před nedávnem se na nás obrátili šachisté, jestli bychom měli vhodný prostor, ve kterém by našli zázemí pro odehrání týdenního šachistického turnaje," sdělila františkolázeňská starostka Lenka Průšová. "Šachy se nazývají hrou králů, přišlo nám proto stylové nabídnout jim prostory hradu Seeberg," doplnila.

„Hrad Seeberg jsme si pro memoriál vybrali proto, že pro šachisty je prostředí atraktivní,“ uvedl spoluorganizátor šachového turnaje Radek Zálešák. „Týdenní turnaj je pro mnohé dovolená, při které relaxují a mají příležitost prohlédnout si celý region. Nejmladšímu účastníkovi Danieli Vo je 7 let a je z oddílu ŠK Valdštejn Cheb. Nejstarší účastnicí, která bude každý den dojíždět z Karlových Varů, je Helena Růžičková z TJ Tašovice, které je 89 let. Doufám, že je losovací systém svede na jednu šachovnici a uvidíme souboj generací,“ doplnil spoluorganizátor.

Do turnaje je přihlášeno 30 hráčů z celé České republiky. O pořadí rozhodne součet bodů dosažených jednotlivým hráčem. V případě rovnosti bodů rozhodne pomocné hodnocení v pořadí: Střední Buchholz, Buchholz, Sonnenborg-berger, vzájemná partie.

Turnaj jednotlivců se hraje švýcarským systémem na 7 kol, 90 min./partii + 30 s/tah (pro každého hráče). Losování turnaje počítačem, losovací program Swiss Manager. Výsledky turnaje budou zaslány k zápočtu LOK a FRL. Čekací doba je stanovena pořadatelem na 30 minut.