Indiány srazily góly v oslabení, v tabulce klesli na osmé místo

Od - neděle, 5. únor 2023 19:05
Indiány srazily góly v oslabení, v tabulce klesli na osmé místo Foto: HC Škoda Plzeň

Poslední extraligové kolo před reprezentační přestávkou dnes bylo na programu na celkem sedmi stadionech, Plzeňští hokejisté hostili bílé tygry z Liberce. V zápase dvou modrobílých týmů si lépe vedli Severočeši, kteří dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a zvítězili 2:4.

Jako první v utkání zahrozil Suchý, který tečoval před Kváčou pokus Kvasničky od modré, gólman Liberce odolal. Po chvilce ovšem nedosáhl na dorážku Aleksiho Rekonena, jenž pod víko z hrany brankoviště poslal vyraženou ránu Baránka. Vše bylo navíc asi minutu poté, co hlasatel oznámil, že právě finský forvard v Plzni prodloužil svou smlouvu.

Navýšit náskok svých barev mohl od modré Houdek, jeho projektil byl protečovaný těsně mimo. Ujala se tak až první početní výhoda duelu, ve které na modré napřáhl Blomstrand a po zásahu Kryštofa Hrabíka skončil puk v pravém horním růžku. V poslední minutě se však prosadili i Severočeši, kteří využili přesilovou hru, když z první z pravé strany pod břevno zavěsil Oscar Flynn.

Prostřední dějství začalo tak, jak předcházející skončilo. I třetí faul v utkání byl potrestán, z první z pravého kruhu se prosadil Tomáš Filippi. Vrátit svým barvám mohl vedení brzy na to Schleiss, jenž najel na levý kruh a vypálil přes obránce, Kváča ale sklapl betony včas. Vzápětí se podivným zákrokem gólman Tygrů dostal mimo bránu a dorážkou mohl síť rozvlnit Mertl, jeho střela ale mířila pouze do tyče.

Závěrečnou část načali Západočeši ve velkém tlaku, Kváča byl ovšem pozorný. A tak udeřili znovu hosté. Neskutečná bilance třetí přesilovky a třetího gólu byla stvrzena dorážkou Tomáše Fillipiho. Rychlé vyrovnání měl na čepeli Hrabík, Kváča ale odolal. Slovo si tak vzali znovu Severočeši, když rychlou kombinaci zakončil Jan Ordoš. V závěru utkání ještě zkusili domácí hru bez gólmana, prosadit se už ale nedokázali. Nyní je na programu reprezentační pauza, po které se ve středu 15. února indiáni představí na ledě Komety, o dva dny později pak doma přivítají kladenské Rytíře.