Jak jsou Plzeňané spokojeni s kulturní nabídkou ve městě? Radnice provádí průzkum

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 21. květen 2022 17:46
Jak jsou Plzeňané spokojeni s kulturní nabídkou ve městě? Radnice provádí průzkum ilustrační. Foto: město Plzeň

Prostřednictvím veřejného průzkumu zjišťuje město Plzeň, jak jsou obyvatelé západočeské metropole spokojeni s nabídkou kulturních akcí. V průběhu května a června tak mohou Plzeňané i návštěvníci západočeské metropole potkat v ulicích tazatele. Dotazník je možné vyplnit také elektronicky.

„Po pandemii covidu-19 se bohužel tuzemští pořadatelé kulturních akcí potýkají s poklesem návštěvnosti. Lidé si například koupí vstupenku, ale na představení či koncert nakonec nepřijdou. Rádi bychom proto i prostřednictvím tohoto průzkumu chtěli zjistit, co je příčinou a jaká je spokojenost Plzeňanů se stávající kulturní nabídkou,“ vysvětlila náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Odbor kultury Magistrátu města Plzně přistoupil k provedení průzkumu především proto, že po uplynulých dvou letech, kdy celosvětová pandemie prakticky znemožnila návštěvy kulturních akcí, si konečně mohou lidé užívat nabídky divadel, kin, muzeí a galerií, koncerty, festivaly a řadu dalších akcí. Otázkou ale zůstává, zda je kulturní nabídka v Plzni dostatečná. Zda si z ní každý dokáže vybrat. A jak vnímají občané stávající síť plzeňských kulturních zařízení? A právě veřejný průzkum by měl přinést odpovědi na tyto a další otázky.

Sběr dat se uskuteční dvěma způsoby. Od poloviny května do poloviny června je možné v ulicích města potkat tazatele. Vyplnit dotazník je možné také elektronicky. Odkaz na jeho on-line verzi najdou všichni, kteří se chtějí ke kulturní nabídce v Plzni vyjádřit, na webových stránkách ZDE.

Výsledky šetření představí město Plzeň v září tohoto roku na Kulturním fóru, poté budou závěry ankety zveřejněny na webových stránkách města v sekci odboru kultury. Výsledky poslouží ke zhodnocení naplňování strategie města v oblasti kultury. Poslední takto rozsáhlý průzkum se uskutečnil před čtyřmi lety v době přípravy nové kulturní strategie města. Současné názory obyvatel tak bude možné porovnat s výsledky šetření z roku 2018.