Jediný gól na body nestačil. Plzeňští hokejisté si vylámali zuby na Brnu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 28. listopad 2023 20:24
Jediný gól na body nestačil. Plzeňští hokejisté si vylámali zuby na Brnu Zdroj: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně nedokázali navázat na výhru ve Vítkovicích, když ve druhém venkovním utkání v řadě za sebou podlehli brněnské Kometě 1:4. Jediný gól Západočechů vstřelil ve 30. minutě nejproduktivnější hráč Škody obránce Petr Zámorský.

V úvodu střetnutí si oba celky vyměnily po přesilové hře, skóre se ale nepohnulo. A to ani později, když střelu Ščotky ještě dorážel Marcinko, leč v obou případech dokázal zakročit Hlavaj. Ten se vzápětí činil i bleskurychlou lapačkou, když do pravého horního růžku mířil Daniel Gazda. Avšak byl to nakonec právě on, kdo rozepsal dnešní střelecký zápis. Dvě vteřiny před koncem přesilové hry vypálil dvakrát v rychlém sledu. Poprvé minul zařízení, podruhé již zamířil přesně k tyči. Těsně před úvodní sirénou ještě Západočechy zachránila tyč, když si křižnou přihrávku srazili indiáni na konstrukci vlastní brankové konstrukce.

Ve 25. minutě domácí Kometa ještě navýšila své vedení. Steve Moses napřáhl na pravém kruhu a přes obránce trefil přesně skulinku mezi betony plzeňského brankáře. Škoda poté nevyužila dvojnásobnou početní výhodu, avšak v plných stavech se již snížení dočkala. Petr Zámorský mohutně napřáhl na modré a Lukeš byl bezmocný. Na druhé straně zůstali na brankovišti hned dva domácí hráči - Zaťovič s Kohoutem, druhý jmenovaný ale na Hlavaje zblízka nevyzrál. Přesto se Kometě podařilo do druhé přestávky získat pohodlný náskok zpět, když znovu tvrdou bombou uspěl Daniel Gazda.

Další branku Brna mohl přidat Marcinko z mezikruží, jenže mířil až příliš přesně, a to do tyče. Poté ujížděl sám na Hlavaje Moses, avšak mezírku mezi betony nenašel. K dorážce se ještě dostal Pospíšil, ovšem přestřelil. Poté nevybíravě poslal mladého Jiřička do kabin Ščotka, kam putoval i sám, ale dlouhá přesilovka k dramatu v utkání nevedla. Söderlund totiž z pravého kruhu orazítkoval tyč, dorážka Holešinského na brankovišti předchozí rány Laaksa skončila na Lukešovi. Škoda zkusila ještě využít výhody jednoho muže o dalšího odvoláním gólmana, leč za utkáním tak pouze udělal definitivní tečku střelou do prázdné Marek Zaťovič.