Jídelna Zlatá Kotva v Karlových Varech slaví 30 let své existence!

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pondělí, 26. červen 2023 10:47
Jídelna Zlatá Kotva v Karlových Varech slaví 30 let své existence! Foto: Jídelna Zlatá Kotva

O vybudování jídelny s kuchyní pro seniory v Karlových Varech, kde by se vařila i dietní strava, padla první zmínka již v roce 1986. Nejprve bylo podstatné sehnat správný objekt, v další fázi přišlo na řadu zajištění peněžních prostředků. Na podzim roku 1990 byly zahájeny první práce v bývalé restauraci Kotva v Rybářích. I přes některé problémy proběhla v květnu roku 1993 kolaudace této jídelny a 1. července 1993 byl úspěšně zahájen provoz.

Začátky nebyly nijak lehké, denně se vařilo průměrně 550 obědů včetně diet. Postupně se sbíraly zkušenosti s výdejem a rozvozem stravy za přísných hygienických podmínek. Vše se ale zdárně povedlo, o čemž svědčí i fakt, že jídelna pro seniory funguje dodnes a my tak můžeme oslavit 30 let od jejího vzniku.

I dnes se v jídelně vaří okolo 550 obědů denně, a to ve třech dietách. Strávníci docházejí do jídelny, kde si mohou oběd osobně vyzvednout a odnést si ho domů, nebo se stravovat přímo na jídelně. Klientům, kteří díky věku, či zdravotnímu stavu do jídelny docházet nemohou, jsme schopni zajistit přes naší pečovatelskou službu rozvoz obědů až do domácnosti.

O vše se stará kolektiv zaměstnanců Městského zařízení sociálních služeb, příspěvkové organizace. Nyní, po 30 letech provozu, usilujeme o rekonstrukci kuchyně, abychom mohli nadále zlepšovat kvalitu připravovaných jídel a zároveň zpříjemnit prostředí jídelny. Všichni věříme, že se tento záměr podaří a rekonstrukce se uskuteční.

autor textu: Jídelna Zlatá Kotva

PR