Karlovarsko čeká pohárová odveta. Musíme navázat na výkon ve Finsku, tvrdí univerzál Lamanec

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - úterý, 28. listopad 2023 10:09
Karlovarsko čeká pohárová odveta. Musíme navázat na výkon ve Finsku, tvrdí univerzál Lamanec Radost volejbalistů Karlovarska po výhře ve Finsku. Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

Nadějnou pozici si vytvořili do odvety poháru CEV volejbalisté Karlovarska. Na palubovce finské Valepy zvítězili 3:1 na sety a jsou tak blízko postupu mezi 16 nejlepších celků soutěže. Odvetný duel se odehraje ve středu 29. listopadu od 18 hodin v hale míčových sportů.

Smolný vstup do nové volejbalové sezony měla jednička VK ČEZ Karlovarska na postu univerzála v podání Patrika Lamance. Slovenského reprezentanta ve službách Varů totiž vyřadilo ze hry v úvodu sezony zranění. Teď se navrátil Lamanec zpět v plné zbroji. "Velmi jsem se těšil," neskrýval radost z návratu na palubovku Patrik Lamanec. "Doufám, že rychle naberu potřebnou formu a budu pro družstvo přínosem," přeje si sedmadvacetiletý volejbalista. I on se na chvilku objevil na palubovce v Benátkách, čímž tak napomohl Karlovarsku k úspěšné tečce za trojblokem na hřišti soupeřů.

Teď jeho i celý tým čeká další úkol. Zvládnout středeční odvetu poháru CEV s finskou Valepou. "Bude potřeba navázat na výkon z venku a vstoupit do zápasu sebevědomě," nabádá Lamanec před náročnou odvetou, kterou bude hostit ve středu 29. listopadu od 18 hodin hala míčových sportů. "Určitě nám bude chtít Valepa prohru oplatit, proto bude důležité se správně takticky připravit a plnit všechny pokyny," poukazuje Lamanec. Pokud Vary zvládnou i odvetnou bitvu budou se moci radost v postupu mezi nejlepší šestnáctku Poháru CEV.

Proto Karlovarsko bude spoléhat i na hlasivky svých fanoušků, a na co se mohou těšit? "Na kvalitní evropský volejbal s potřebnou dávkou emocí," vzkázal Lamanec závěrem fanouškům, proč by měli ve středu do míčovky dorazit.