Karlovarský kraj plánuje rekonstrukci silnice mezi Radyní a Smilovem

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 4. květen 2023 09:00
Karlovarský kraj plánuje rekonstrukci silnice mezi Radyní a Smilovem ilustrační. Foto: SÚSPK

Rada Karlovarského kraje na svém posledním dubnovém zasedání schválila vyhlášení veřejné zakázky na provedení stavebních prací v rámci projektu „II/207 Modernizace silnice Toužim – Smilov“. Ve výběrovém řízení uspěje firma s nejnižší nabídkovou cenou.

„Jedná se o rekonstrukci úseku Radyně – Smilov, který je dlouhý zhruba 1,7 kilometru. Nejde to bohužel udělat jinak než při plné uzavírce. Prosím řidiče o trpělivost, věřím však, že do budoucna ocení zvýšenou bezpečnost i samotný komfort při cestování,“ uvedl Jan Bureš, neuvolněný krajský zastupitel pro oblast dopravy a silničního hospodářství.

Zadavatel stavby Krajská správa a údržba silnic plánuje dotčený úsek kompletně zmodernizovat. Dojde k částečným výškovým a šířkovým úpravám, rozšíření krajnic i obnově odvodňovacích příkopů. Silničáři položí na vozovku zcela nový povrch a doplní vodorovné i svislé dopravní značení. V průběhu provádění stavebních prací nahradí opravovanou komunikaci objízdné trasy po silnicích I. a II. třídy.

Celkové náklady by dle odhadů měly vyjít na 158 milionů korun. Jako partner projektu se na financování bude podílet také město Toužim, a to částkou 8 milionů korun, která se využije na výstavbu nových chodníků, nástupních ploch u autobusových zastávek či dešťové kanalizace. Úpravy by měly být zahájeny letos a pokračovat budou v příštím roce.