Kdo bude novým primátorem, pokud Baxa skončí? Známe hlavního kandidáta!

Zveřejněno v Politika
Od - pátek, 19. listopad 2021 12:01
Kdo bude novým primátorem, pokud Baxa skončí? Známe hlavního kandidáta! ilustrační. Foto: P. Bauer

Pokud se současný primátor Martin Baxa stane ministrem kultury, ve funkci primátora podle svých slov skončí. V kuloárech tak už začalo hledání jeho možného náhradníka, podle našich informací je nejžhavějším kandidátem současný technický náměstek Pavel Šindelář (ODS).

sindelarO nominaci Martina Baxy na post ministra kultury informoval ve středu prezidenta Zemana a následně i veřejnost budoucí premiér Petr Fiala. O pár hodin později pak Baxa potvrdil, že je připraven funkci primátora složit.

"V případě, že budu ministrem podle Ústavy skutečně jmenován, rozhodne zastupitelský klub ODS v zastupitelstvu města o dalším postupu. Osobně jsem jednoznačně přesvědčen, že funkci ministra a primátora nelze vykonávat současně, a proto funkci v nejbližší možné době předám svému nástupci,“ uvedl. Pro náš server pak dodal, že už další veřejné vyjádření neposkytne. "Jsem stále jen kandidát, nikoli ministr," vzkázal.

Okamžitě také začalo jednání o jeho možném nástupci v čele města. Podle našich informací je nejvíce skloňované jméno technického náměstka Pavla Šindeláře.