Kopic: Nevidím důvod, proč nepostoupit. Varuje před rukou ve vápně

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 31. srpen 2023 09:56
Kopic: Nevidím důvod, proč nepostoupit. Varuje před rukou ve vápně Foto: FCVP

Když dostal na tiskové konferenci otázku, na co je třeba si dát před odvetou s Tobolem Kostanaj pozor, odpověděl záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic možná trochu překvapivě, ale trefně. "Na ruce ve vápně." Narážel tak na jeden z hlavních problémů Viktorie. V sezóně už se proti ní zahrávalo pět pokutových kopů, převážná většina přitom právě za tento prohřešek. Také v úvodním utkání Kazaši snižovali na 1:2 z penalty za ruku Lukáše Hejdy. "Když k tomu přistoupíme tak, jako minulý týden, tak nevidím důvod, proč nepostoupit," říká zkušený krajní hráč.

Měli jste skoro týden volna. Stihli jste si odpočinout a nabrat síly?
Odložení zápasu v Mladé Boleslavi nám přišlo vhod. Cesta z Kazachstánu byla fakt náročná. Čeká nás zápas podzimu, takže já osobně jsem pauzu uvítal.

Nebyl to najednou nezvyk, když hrajete už několik týdnů každý čtvrtý den a najednou bylo volno?
Cesta nám zabrala den, takže vlastně ani týden nebyl. Měli jsme den volna a pak dva dny tvrdší tréninky. Přišlo nám to vhod.

Co vám ukázal první zápas v Kazachstánu? Na co je třeba si dát pozor?
Nejspíš na ruce ve vápně (smích). Ničím nás moc nepřekvapili, hráli tak, jak jsme čekali. Škoda gólu v nastavení, ale kdyby nám někdo před týdnem řekl, že tam vyhrajeme o gól, tak bychom to brali.

Před osmi lety jste pod Miroslavem Koubkem vyhráli v Izraeli v předkole Ligy mistrů nad Maccabi Tel Aviv také 2:1, ale pak jste nezvládli odvetu. Vzpomínáte na to?
Já jsem si na to vzpomněl, že jsme tam vyhráli 2:1, pak to tu bylo dlouho 0:0 a Limba zavinil penaltu. Dva góly nám dával Zahaví, výborný střelec. Tentokrát to ale dopadne jinak.

Jste tedy přesvědčený, že to zvládnete, že máte sílu, abyste Tobol přemohli?
Samozřejmě, máme kvalitnější tým. Když k tomu přistoupíme tak, jako minulý týden, tak nevidím důvod, proč nepostoupit.