Koubek po jasném postupu: Finále je krásná věc, ale jen vítěz se počítá

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 24. duben 2024 20:25
Koubek po jasném postupu: Finále je krásná věc, ale jen vítěz se počítá ilustrační. Foto: FCVP

Místy až drtivou převahu měli fotbalisté Plzně v semifinále MOL Cupu proti Zlínu. Svému soupeři nedali sebemenší šanci a po výhře 3:0 si zahrají o trofej s pražskou Spartou. "Jsem rád, že jsme se tam dostali. Obecně tento ročník je zajímavý, přinesl spoustu až nečekaných příběhů. Finále je krásná věc, ale jen vítěz se počítá," prohlásil kouč Miroslav Koubek.

Ulevilo se vám, jakým způsobem jste tento zápas v náročném programu zvládli?
Byl to náš jednoznačný cíl. Vysoce jsme se na toto utkání koncentrovali. Když se cíl splní, tak je to pocit radosti a dejme tomu i té úlevy.

Co pro vás znamená zahrát si finále?
Jsem rád, že jsme se tam dostali. Obecně je tento ročník zajímavý, přinesl spoustu až nečekaných příběhů. Finále je krásná věc, ale jen vítěz se počítá.

Jak důležitý byl rychlý první gól?
Předpokládali jsme, že soupeř bude hrát z hlubšího bloku a bude čekat na standartku. Pokud gól padne, tak ta ulita soupeře se otevře. Bylo to důležité.

Brali jste tento zápas i tak, že si můžete zajistit výhodnější pozici do pohárové Evropy?
Věděli jsme to, že bez ohledu na výsledek finále, budeme hrát kvalifikaci Evropské ligy. To je určitě lépe začít tam, než v té konferenční.

Co jste říkal na výkon Lukáše Červa?
Jo, jo, tomu rozumím. Výborný. (směje se)

Jste i za něj rád, že mu to tam konečně spadlo?
On sem nepřišel, aby střílel branky a atakoval obrovská čísla. To asi není jeho úkolem. Je to hráč středu pole, byl dříve zařazen jako defenzivní typ. Ale my po něm chceme i kreativitu, aby začal tvořit víc. Když takových akcí bude víc, bude to velmi zajímavý hráč. Nespokojujeme se s nálepkou bojovnosti. Chceme více, je to v jeho schopnostech.

Výborně hrál i Cheick Souaré..
Určitě, skautské oddělení vytipovalo dobré hráče. Jeho diagonální pasy na 40 nebo 50 metrů jsou úžasné. Je to inteligentní hráč, dobře čte hru a solidně brání. Je to fakt dobrý hráč.

Máte za sebou náročný program. Dá se třeba podle statistik říci, kdo toho nejvíce v zápasech odběhá?
To asi říci mohu, nejvyšší čísla má Pavel Šulc.

Jak se těšíte na finále, které se odehraje tady ve Štruncových sadech?
Určitě se těšíme. Hrát doma je vždy výhoda.