Křižovatka Klášter se mění

Zveřejněno v Doprava
Od - úterý, 23. duben 2024 13:36

Média

Nebezpečná křižovatka do obce Klášter u Nepomuku začíná měnit svoji podobnu. Křižovatka je ve směru od Plzně pod horizontem za zatáčkou a stávaly se tam časté dopravní nehody. Některé dokonce i smrtelné. Ředitelství silnice a dálnic se proto rozhodlo, že postaví křižovatku novou.

Silnice I/20 z Plzně do Nepomuku. Odbočka na obec Klášter. Místo, kde se stávaly časté dopravní nehody. Někdy i smrtelné. Tak vypadala křižovatka do konce letošního března. „Byly časté dopravní nehody, nebyl ten úsek čitelný a prakticky řidiči jeli do nejistoty,“ řekl dopravní znalec Richard Topinka.

Začátkem dubna tady ale začali silničáři pracovat. Celou křižovatku předělají. Přibude tam jeden pruh. „Levý odbočovací pruh směrem od Plzně na obec Klášter. V současné chvíli na té komunikaci není levý odbočovací pruh a dochází tam k častým dopravním nehodám,“ vysvětlil ředitel ŘSD Plzeňského kraje Miroslav Blabol. „Je to hodně nebezpečné místo, je to úsek častých dopravních nehod, zvláště když je špatné počasí, když prší, tak opravdu auta tam dostanou smyk a stávají se tam tragické nehody,“ potvrdil nebezpečnost křižovatky starosta Kláštera Lukáš Brož.

Úprava se měla udělat už dávno, nicméně je dobře, že se to provádí alespoň v nynější době. Ten odbočovací pruh bude strategický proto, aby ti řidiči mohli bezpečně odbočit bez nějakého dalšího ohrožení účastníků silničního provozu,“ pokračoval dopravní znalec Topinka. „Za mě nejlepší varianta odbočovací pruh a rozšíření té zatáčky, aby nebyla tak příkrá, aby se jelo více do té louky, která je po pravé straně,“ souhlasil starosta Kláštera.

Úprava nebezpečné křižovatky vyjde na 40 milionů korun s tím, že se také zmírní rádius zatáčky před ní.

Nebezpečná křižovatka u Kláštera se změní foto TV ZAK