Legendární komedie Antonína Procházky se hraje v úterý v Měšťanské besedě

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 30. leden 2023 07:35

Média

„Veselá mysl - půl zdraví,“ říkávali už naši moudří předkové. A protože dobrého humoru není nikdy dost, přijďte v úterý 31. ledna do Měšťanské besedy na komedii Antonína Procházky Klíče na neděli.

Komedie Antonína Procházky o tom, jak může dopadnout setkání dvou manželských párů na nepovedeném mejdanu. Ukáže se, že nikdo z této čtveřice není spokojený se svým životem a že všichni trpí manželským stereotypem. V opilosti se partneři prohodí a vymění si klíče od bytu. Po kratičké radosti z něčeho nového se ale roztočí kolotoč potíží.
Ze Švýcarska přijede bohatá tetička, na oběd přijde nepříjemná tchyně, podvedený manžel se rozhodne potrestat nevěru své ženy, manželka vlivného funkcionáře chce zachraňovat svoji propadající dceru. Vrší se trapasy a nedorozumění. Hrdinové se dostávají do choulostivých situací a jsou fyzicky i duševně týráni, a tak brzy zatouží po jediném – vrátit se domů ke svému zákonitému partnerovi.

Klíče na neděli je první komedie Antonína Procházky z roku 1988. Tehdejší člen činohry DJKT psal role přímo svým kolegům „na tělo“. Pamětníci plzeňského nastudování oblíbené komedie tak mají možnost zavzpomínat a porovnat provedení hry tehdy a teď.

Klíče na neděli a Divadelní společnost Háta uvádí Měšťanská beseda v úterý 31. ledna od 19:00. 

Legendární komedie Antonína Procházky se hraje v úterý v Měšťanské besedě Ilustrační foto: web Měšťanská beseda