Šok na úvod ligového jara! Viktoriáni podlehli Hradci Králové

Od - sobota, 28. leden 2023 17:21
Šok na úvod ligového jara! Viktoriáni podlehli Hradci Králové Foto: FC Viktoria Plzeň

Po více než dvouměsíční pauze se viktoriáni vrátili na ligové trávníky. V prvním jarním kole přivítali na domácí půdě Hradec Králové, proti kterému se jim ale vůbec nevedlo podle vlastních představ. Hosté totiž otočili průběh zápasu a zpátky domů si odvezli všechny tři body po výhře 1:2.

Červenomodří rozradostnili Doosan Arenu poprvé v novém roce už v 6. minutě sobotního utkání. Lukáš Kalvach namířil rohový kop přímo na hlavu Tomáše Chorého a bylo to 1:0. O pár chvil později mohl být plzeňský útočník dvougólový, ale přízemní přihrávku Libora Holíka z dobré pozice neproměnil.

Votroci si svou první akci vybojovali také po rohu, Adam Gabriel ale hlavičkoval mimo tři tyče. Pěknou střelu zpoza vápna poté vyprodukoval Libor Holík, jeho pokus levačkou skončil těsně mimo. Chvíli před koncem poločasu Hradec předvedl pohledný protiútok a srovnal stav utkání, když šibenici vymetl Vojtěch Smrž. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po pár vteřinách druhé půle měl možnost strhnout vedení zpátky na plzeňskou stranu Jhon Mosquera, jenže napálil jen tyč. Dvacet minut před koncem měli obrovskou šanci fotbalisté Hradce, když Petr Kodeš na malém vápně našel Matěje Ryneše, ten však z malého vápna ani netrefil bránu.

V 72. minutě už Východočeši stav utkání otočili. Petr Pudhorocký se odhodlal ke střele zpoza vápna a ta ještě po teči Milana Havla skončila až zády bezmocného Jindřicha Staňka. O vyrovnání se pokoušel Chorý, ale hlavičkoval jen do střídajícího gólmana Pavola Bajzy. První zápas v roce 2023 se tedy Západočechům nepovedl, doma prohráli s Hradcem Králové 1:2.