Lidi, co jen brblají a na vše mají zaručený recept, Plzni nepomůžou

Zveřejněno v Politika
Od - pondělí, 13. červen 2022 07:13
Lidi, co jen brblají a na vše mají zaručený recept, Plzni nepomůžou Zdroj: Ta pravá Plzeň

Kandidát do nadcházejících komunálních voleb v Plzni, advokát Robert Kaše, se bude ucházet o přízeň voličů za uskupení sdružující nezávislé kandidáty a menší politické strany Ta Pravá Plzeň. Je předsedou Strany soukromníků ČR v Plzeňském kraji. Proč se rozhodl kandidovat? Co ho v komunální politice zajímá? Jak může využít svoji bohatou právnickou praxi i životní zkušenost pro službu občanům? Zeptali jsme se za vás.

Robert KaseVáš vstup do politiky se odehrál už před lety. Proč jste se vůbec rozhodl veřejně angažovat?
Odpověď je snadná. Mám snahu něco změnit, zapojit se do veřejného dění, zlepšit život v Plzni. Nemám rád lidi, kteří především na sociálních sítích, brblají, kritizují, na všechno mají zaručený recept. Nikdo z nich však nemá tu odvahu, zvednout se od počítače a aktivně se zapojit, snažit se o změnu, chtít něco zlepšit, pomoci městu. Plzeň je krásné město a je třeba o ně pečovat.

V komunální politice jsem aktivně působil již v letech 2010-2018 v rámci Městského obvodu Plzeň 3 i  v odborných komisích na obvodu, na magistrátu i na kraji. Vím, že odborných i životních zkušeností mám dostatek, a mám občanům, co nabídnout.

Vaše politické působení je spojováno s členstvím v ČSSD? Proč tedy kandidujete za uskupení Ta Pravá Plzeň?
Moje politické začátky jsou skutečně spjaty s působením v České straně sociálně demokratické. Svoje působení jsem v této straně ukončil po dlouhém zvažování. Hlavním důvodem byl názorový rozchod. Podstatou sporu bylo, že jsem řekl nahlas, že někteří lidé by neměli být - vzhledem ke své odbornosti a především morálním vlastnostem - ve vedení městského obvodu, a za tím si stojím. Koncentrace lidí, kteří podrážejí nohy a pro něž neznamenalo podání ruky vůbec nic, byla pro mě již neúnosná. Své působení v ČSSD již považuji za uzavřenou kapitolu.

Když jsem byl osloven Stranou soukromníků ČR, abych se ujal Plzně a Plzeňského kraje, výzvu jsem přijal a nyní vím, že mám okolo sebe velmi kvalitní lidi. Spolupráce s uskupením Ta Pravá Plzeň se opravdu nabízelo – sdružují podobně smýšlející lidi, pravicově orientované, kterým není osud města Plzně lhostejný.

Jste advokát, pohybujete se na poli trestního práva. Je tedy otázka bezpečnosti ta, které se chcete věnovat?
Bezpečnosti - především otázce bezdomovectví a různým druhům přestupkového jednání. Jsou to oblasti, které Plzeňáky trápí asi nejvíce. Bezdomovci dle mého názoru velmi kazí celkový dojem Plzně a veškeré ty omezující vyhlášky, které město vydalo, se zcela míjí účinkem. Dalším palčivým problémem jsou agenturní pracovníci resp. nelegální pracovníci a jejich pokoutné ubytovávání.

Co nabízí uskupení Ta Pravá Plzeň voličům, obyvatelům města Plzně?  
Věřím, že obyvatelé Plzně chtějí změnu a záleží jim na dalším osudu a směřování Plzně. Ne jen pro příští čtyři roky, ale do budoucna. Vnímám to tak já i moji kolegové, kteří jdou do voleb se mnou. Z celostátní politiky snad už každý poznal, že účelové politické slepence nás nikam neposouvají, ba naopak. Naší výhodou je, že jsme naladěni na stejnou notu, zastáváme stejné hodnoty, máme stejné vize a cíle.