Limberský se loučil výhrou nad mistry. Číslo 8 už v Plzni nikdo nosit nebude!

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 17. květen 2022 19:25
Limberský se loučil výhrou nad mistry. Číslo 8 už v Plzni nikdo nosit nebude! Foto: FCVP

Zaplněný stadion ve Štruncových sadech tleskal naposledy legendě fotbalové Viktorie Davidu Limberskému. Ten nastoupil v dresu Zlaté éry proti současnému mistrovskému týmu a mohl slavit vítězství 6:5. Rozhodující branku vstřelil právě Limberský parádním volejem v nastaveném čase. Klub po zápase oficiálně vyřadil číslo osm, po Limberském už ho nikdo v Plzni nosit nebude.

Současný tým Viktorie jakoby měl po mistrovské kocovině ještě těžké nohy a už v 5. minutě tak šla Zlatá éra do vedení. Po pěkné kombinaci se prosadil Václav Pilař. Za dalších sedm minut už to bylo 2:0. Horváth přesně nacentroval na hlavu Ondřeje Vaňka, který nedal Tvrdoňovi šanci. „Hraje se mi strašně, jako kdybych měl nohy v pekle. Řekli jsme si, že na ně vlítneme a dáme dva góly,“ prohlásil Daniel Kolář, který nechyběl v sestavě Zlaté éry. V 19. minutě sice současný mistrovský tým snížil zásluhou Havla, o čtyři minuty později ale přišla velká chvíle Davida Limberského. Tomu předložil míč Michal Ďuriš a plzeňská legenda trefila přesně. Ještě do konce první půle se prosadil současný Viktorián Šulc, na jeho gól ale odpověděl nejprve Marek Bakoš a po něm parádní střelou o tyč stoper František Ševinský.

O poločasové přestávce pak na trávník přišel David Limberský doprovázený svou ženou Lenkou. „Davča měl tři přání. Aby se rozloučil před plným stadionem, aby byl v kabině mistrovský pohár a aby přijeli jeho kamarádi, s kterými zažil největší úspěchy. Všechny jste mu splnili,“ prohlásila Lenka Limberská. Společně pak představili písničku, kterou pro plzeňskou legendu složil Michal David.

Do druhé půle vstoupil současný tým jako vyměněný a třemi góly za devět minut srovnal zásluhou Beauguela, Kopice a Hlavatého. "Hraju s klukama, s kterými jsem zažil nejlepší léta kariéry. Dá se říct, že jsme hrát nezapomněli. Doufám, že vyhrajeme a Limba to rozhodne volejem,“ prohlásil další Limberského parťák z týmu Zlaté éry Václav Procházka. A co Procházka slíbil, se přesně stalo. V nastaveném čase se po rozehrání přímého kopu parádně z voleje trefil ten, kvůli kterému vyprodaná Doosan Aréna dorazila. David Limberský tak rozhodl o výhře Zlaté éry 6:5.,

"Chtěl bych hrozně moc poděkovat všem fanouškům, je neuvěřitelné, v kolika lidech jsme se tu sešli. Jsme jedna rodina. Doufám, že současný tým půjde v našich šlépejích a udělají úspěchy i v budoucnu. Chtěl bych hrozně moc poděkovat své rodině, která mě podporovala celou kariéru. Rodiče to se mnou neměli lehké. Chci poděkovat manželce, dětem a všem hráčům, s kterými jsem měl čest tu hrát," uvedl po zápase Limberský, který po zápase usedl na symbolický trůn. S pověstnou gratulací v podobě několika písniček pak přišel Zlatý slavík a obrovský fanoušek Viktorie Plzeň Marek Ztracený. Od generálního manažera Adolfa Šádka zase Limberský dostal pozlacené kopačky a obraz. Klub navíc vyřadil číslo osm, po Limberském už ho nikdy nikdo v Plzni nosit nebude.