Loučení po pěti letech. Plzeň opouští bývalá gólmanská jednička!

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 31. květen 2022 10:15
Loučení po pěti letech. Plzeň opouští bývalá gólmanská jednička! Foto: FCVP

Dlouholetá brankářská jednička Aleš Hruška se loučí s Viktorií Plzeň, ve které mu na konci června končí smlouva a na jejím prodloužení se obě strany nedohodly. Majitel dvou mistrovských titulů si nyní hledá nové angažmá.

Aleš Hruška přicházel do Viktorie před pěti lety, když se zranila dlouholetá opora Matúš Kozáčik. Hned v první sezoně se podílel na zisku mistrovského titulu a v té nadcházející si z pozice jedničky zachytal Ligu mistrů. Celkem za Viktorii odchytal 123 zápasů, v nichž si zapsal 43 čistých kont. Na konci právě končící sezony si připsal i svůj druhý ligový titul.

„Vzpomínám si, jak rychle jsme se byli schopni domluvit na jeho příchodu v době, kdy jsme při zranění Matúše Kozáčika rychle sháněli náhradu. S Alešem byla vždy skvělá spolupráce, vypracoval se ve výraznou osobnost na hřišti i v hráčské kabině, která ho vždy uznávala a patřil k jejím zástupcům při většině jednání,“ říká na adresu Aleše Hrušky Adolf Šádek, generální ředitel klubu.

„Na prodloužení smlouvy jsme se nyní nedomluvili. Aleš má navíc stále chuť chytat první ligu, a tak se naše cesty po pěti letech rozchází. Tímto bych mu chtěl poděkovat za vše, co pro klub odvedl a popřát mu mnoho štěstí a úspěchů jak ve fotbalovém, tak i osobním životě. Jsem si jistý, že Aleše čeká ještě hodně odchytaných prvoligových utkání, kvalitu na to rozhodně má,“ říká na adresu brankáře Adolf Šádek, generální ředitel klubu.

„Aleš byl vždy obrovský profesionál, který se maximálně koncentruje na každý trénink i zápas. Byla radost s ním spolupracovat ať už coby kolegou brankářem či později z trenérského pohledu,“ dodává aktuální trenér gólmanů Matúš Kozáčik. 

V poslední mistrovské sezoně zasáhl Aleš Hruška do 6 ligových zápasů, odchytal i všechna předkola Evropské konferenční ligy, kde skvělým výkonem v penaltovém rozstřelu pomohl vyřadit například TNS. V paměti fanoušků jistě zůstane i jeho skvělý výkon ve dvojzápase s kyperskou Larnakou, kde se skvělými zákroky zasloužil o postup do základní skupiny Evropské ligy.