Lyžařům počasí nepřeje. Na Špičáku už nejezdí ani čtyřsedačková lanovka!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 5. leden 2023 11:07
Lyžařům počasí nepřeje. Na Špičáku už nejezdí ani čtyřsedačková lanovka! ilustrační. Foto: Ski areál Špičák

Teploty nad nulou v kombinaci s deštěm snižily počet sjízdných sjezdovek v šumavském areálu Ski&Bike Špičák pouze na jednu. Od čtvrtka už nejezdí čtyřsedačková lanovka. Na dosud otevřené trati z vrcholu Špičáku po jedničce Turistické s dojezdem po dvojce U Zalomeného jsou úseky bez sněhu.

„Lyžovat se bude dokud to počasí dovolí na rodinné Spodní Šanci a pro děti je otevřeno lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem před chatou Blaženka. K dispozici jsou nadále služby půjčovny, úschovny a lyžařské školy. Ceny skipasů jsme snížili o 30 procent,“ uvedl Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák.

Všichni zájemci o lyžování i v těchto nevlídných podmínkách by měli před tím, než na Špičák vyrazí, sledovat web nebo sociální sítě areálu, situace se může podle Kasíka ze dne na den změnit. Předpověď počasí bohužel pro nejbližší dny nevěští žádné zásadní ochlazení.   

I přes špatné podmínky, se návštěvnost aktuálně pohybovala mezi 300 - 400 lidmi denně. Většinu lyžařů tu tvořili němečtí sousedé doplnění školními kurzy lyžování.