Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Aktualizováno 17:55 Na ubytovně v Lobezské ulici v Plzni začalo v sobotu dopoledne hořet. Jeden z obyvatel před plameny vyskočil z okna, s vážným zraněním ho záchranáři převáželi do nemocnice.

Přemnožení divočáci útočí na kolemjdoucí už i přímo v západočeské metropoli. K napadení muže divokým prasetem vyjížděli záchranáři v sobotu odpoledne. 

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve 22. kole Fortuna ligy nad Sigmou Olomouc 1:0. O výhře Západočechů rozhodla trefa Jeana Davida Beauguela z 56. minuty.

Tři poslední ligové zápasy, tři výhry a třikrát pálil nový plzeňský zabiják - Jean David Beauguel. Osmadvacetiletý útočník naposledy ve 22. kole zařídil Viktorii domácí vítězství 1:0 nad Olomoucí. "Je pro mě výzvou být nejlepším střelcem ligy," tvrdí odhodlaně po svém devátém zásahu v sezóně.

V Plzeňském kraji v sobotu přibylo 443 případů koronaviru, o 51 méně než před týdnem. S covidem-19 se aktuálně léčí 14.545, minulou sobotu jich bylo o 1163 méně. V nemocnicích dál chybí volná lůžka pro pacienty s covidem. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Hokejisté Škody Plzeň v závěrečném kole základní části rozdrtili Olomouc 9:1. Hattrickem se na výhře podílel Filip Suchý. Ani to ale Západočechům nepomohlo k posunu na čtvrté místo, které nakonec uhájil o dva body Liberec. Už ve středu tak začne předkolo, soupeřem bude Škodovce právě tým Hanáků.

Maturitní plesy, besídky, divadelní akce. To všechno je minulostí. Oblíbený kulturní dům Peklo je totiž už téměř tři roky kvůli havarijnímu stavu zavřený a chátrá. Veřejnou soutěž, která je v plánu, zatím město nevyhlásilo. Kvůli koronaviru má teď jiné starosti.

Po zbytek března a na začátku dubna může v Česku ještě v noci mrznout. V tomto týdnu očekávají meteorologové nadprůměrný počet srážek, ve vyšších polohách může i sněžit. 

Z osobního pohledu skvělou základní část zakončil premiérovým hattrickem v extralize dospělých. Plzeňský útočník Filip Suchý se proti Olomouci trefil třikrát (Plzeň vyhrála 9:1, pozn. red.), celkem se dostal už na 18 gólů a po Gulašovi a Kodýtkovi je nejlepším kanonýrem týmu.

Hejtmani jednotlivých krajů mohou nařídit pracovní povinnost ambulantním lékařům i části studentů. Plzeňský kraj ale zatím k této variantě přikročit nemusí. Zdravotníci se totiž hlásí sami na základě výzvy. Jen přes víkend jich přibylo 82.