Mezinárodní festival Divadlo zve do Plzně divadelní soubory z celého světa

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 8. září 2022 09:40
Mezinárodní festival Divadlo zve do Plzně divadelní soubory z celého světa Ilustrační foto: Z inscenace Triumf lásky (autor: Christophe Raynaud de Lage)

30. Mezinárodní festival Divadlo již tradičně zve do Plzně divadelní soubory z celého světa. Festival začne už 13. září divadelním představením Sladký domov na kolečkách, který se bude konat od 15 hodin u Branky. V ten samý den se můžete zajít pobavit na další dvě představení. Oficiální zahájení festivalu bude probíhat od středy 14. září a potrvá týden.

V rámci festivalu můžete navštívit celou škálu mimořádných představení nejrůznějších žánrů. Od besedy, přes činohru, až po balet. Na své si přijdou tedy milovníci klasické činohry, hudebního, tanečního, loutkového i pouličního divadla, najdete tu ale i experimentálnější kousky. Festival bude probíhat v několika divadlech v Plzni, doprovodné akce festivalu najdete také v prostoru U Branky, na náměstí Republiky nebo v kulturním středisku DEPO2015.

Vyrazte s přáteli, rodinou a dětmi za dobrodružstvím divadelního světa. Program je pestrý a máte určitě z čeho vybírat. Na některá představení je třeba zakoupit si včasnou vstupenku, jiná jsou zcela zdarma.