Tipy na víkendové akce v Plzni

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 8. září 2022 19:00
Tipy na víkendové akce v Plzni Ilustrační foto: visitplzen.eu

Kam vyrazit o víkendu v Plzni? Přinášíme vám pravidelnou rubriku s tipy kam vyrazit o víkendu. Tento víkend nabízí pestrou škálu nejrůznějších akcí. A protože je Plzeň hlavním městem kultury roku 2015. Pojďme se podívat na to jak svůj titul stále obhajuje.

PÁTEK (9. září)

Den vědy a techniky
Hudbu a divadlo v centru města střídá věda. Den vědy a techniky proběhne už tento pátek 9. září na náměstí Republiky. Vědecký koncert bude obsahovat přes 30 expozic, které připravila Západočeská univerzita v Plzni. Vstup na tuto akci je zcela zdarma.

Plzeňský Prazdroj – Mig 21
Chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova roztančí a pobaví nádvoří plzeňského Prazdroje. Koncert proběhne v pátek 9. září. Nádvoří pivovaru otevře své brány fanouškům už v 18 hodin a koncert začne ve 20:30. Těšit se můžete na pořádnou dávku humoru a na své oblíbené písničky.

SOBOTA (10. září)

Farmářské trhy
Rádi si o víkendu přivstanete a potrpíte si na vydatnou snídani? Vydejte se na náměstí Republiky na tradiční sobotní farmářské trhy a pochutnejte si na opravdu čerstvém a kvalitním pokrmu. Od 8 do 12 hodin na trzích seženete ty nejlahodnější potraviny od českých farmářů, čerstvou zeleninu i ovoce a voňavé čerstvé pečivo.

Bolevecké vinobranní
Patříte mezi milovníky vína? Pak rozhodně zavítejte na Bolevák. V sobotu, od 10 do 19 hodin, se totiž na Bolevecké návsi uskuteční oblíbené Bolevecké vinobraní. Ochutnáte dobrá vína a burčák z českých i moravských vinařství. Čeká vás více než 10 prodejních stánků, kvalitní víno, dobré jídlo, uzenářské a sýrové dobroty, koláče, italské speciality a mnoho dalšího. Těšit se můžete na cimbálovou muziku nebo swingovou kapelu. Představí se také Soubor písní a tanců Jiskra. Chybět nebudou ani dílničky pro děti, malování na obličej, lisování šťávy z hroznového vína a samozřejmě i přednášky o víně.

DJKT - Green Day’s American Idiot
Chcete tip na příjemně strávené sobotní odpoledne? Máte ho mít. Zveme vás do unikátního prostoru Malé scény, kde na vás čeká česká premiéra muzikálu American Idiot, vytvořeného podle stejnojmenného alba americké punkrockové kapely Green Day. Představení začíná v 15 hodin.

Hrdinové Plzně
Zajímá vás, co skutečně obnáší být policistou, záchranářem nebo hasičem? Pak se i s dětmi vydejte v sobotu do DEPO2015, kde se seznámíte se složkami integrovaného záchranného systému. Mimo jiné zde uvidíte také horskou, vězeňskou a vodní službu, které vám formou ukázek práce a zásahů odkryjí svou každodenní rutinu. Doprovodný program slibuje zábavu a poučení nejen pro dospělé, ale i pro ty nejmenší. Celou akcí vás provedou moderátoři Jirka Pelnář a Kateřina Lang. Akce bude probíhat od 10 do 18 hodin.