Aktualizováno: Mladého muže těžce zranil vlak, chtěl zachránit psa

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 16. březen 2023 18:38
Aktualizováno: Mladého muže těžce zranil vlak, chtěl zachránit psa ilustrační. Foto: P. Bauer

Aktualizováno 19:20 Těžké zranění utrpěl dvaatřicetiletý muž, kterého srazil ve čtvrtek odpoledne v Českém údolí v Plzni vlak. Chtěl zachránit svého psa, který vběhl do kolejiště.  Doprava na trati z Plzně do Klatov je přerušená zhruba do 21:00. Pes srážku nepřežil.

Nehoda se stala na kolejích v Borském parku v Plzni poblíž strážního domku u viaduktu za panelovými domy na sídlišti Bory. "Muž ročník 1991 se snažil zachytit psa, který vběhl do kolejiště. Následně došlo ke střetu s vlakem. Pes na místě uhynul, muže si převzali do péče záchranáři," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Márie Svobodové měl muž četná vážná zranění v horní polovině těla. "Sanitka ho odvezla na emergency fakultní nemocnice na Lochotín pro velmi závažný mechanismus nehody," řekla. Muž byl podle mluvčí při vědomí a stabilizovaný. "Je tam vysoký předpoklad, že zranění mohou být velmi vážná," dodala.

Předpokládané omezení provozu v úseku Plzeň-Valcha - Plzeň hlavní nádraží bude od 17:15 do 21:00. Mezi stanicemi jezdí náhradní autobusy.