Moskevská ulice jede v jednosměrném režimu

Zveřejněno v Doprava
Od - pátek, 21. červen 2024 12:29

Média

Moskevská ulice v Karlových Varech je nově jednosměrná. A to v úseku od sídla městské policie až po magistrát města. V centru tohoto úseku je frekventovaná základní škola a obousměrný provoz byl pro ni komplikací. Především v době, kdy tam rodiče vozí děti na výuku. Nově tam ale pro ně přibyla parkovací místa.

Moskevská ulice, Karlovy Vary. V úseku od budovy městské policie až po magistrát města je tato ulice nově jednosměrná. „Tím důvodem je právě organizace dopravy tady v těch místech, kde je jeden z hlavních vjezdů do obchodně správního centra města. Zároveň je tady frekventovaná základní škola a tím, jak rodiče vozí děti do školy, tak se ráno tvořily poměrně značné fronty, doprava se ucpávala. Ten úsek byl původně obousměrný, takže ti, kdo chtěli do toho centra města vjíždět, tak vlastně dávali přednost v obou směrech,“ vysvětlil důvod mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary Jan Kopál.

Změnu té dopravní situace, která se naskytla v té Moskevské ulici vnímáme velmi pozitivně, protože velká část řidičů vlastně přijíždí do centra města právě z městské části Tuhnice a je pro ně pohodlnější v těchto místech zaparkovat,“ řekla za městskou policii její mluvčí Nikola Záhorová.

Jednosměrný provoz uvolnil jeden jízdní pruh pro parkování před školou. „Zároveň s tím vzniklo i 12 nových podélných stání pro rodiče. Ta podélná stání jsou samozřejmě příznivější, protože zastavíte, vysadíte dítě bez nějakého couvání se zařadíte do provozu,“ doplnil Jan Kopál.

Kdo nepotřebuje na magistrát, do školy nebo na městskou policii, může jednosměrku jednoduše objet. „Tím zjednosměrněním jsme nijak neubrali propustnosti té komunikace, protože se dá objet přes dvě další křižovatky, ale hlavně jsme zachovali lepší prostupnost, jak tedy pro městskou hromadnou dopravu, tak především pro ty lidi, kteří ráno jezdí do práce,“ uzavřel mluvčí magistrátu.

Moskevská ulice v Karlových Varech je nově jednosměrná. foto TV ZAK