Most ve Spáleném Poříčí se otevřel pro dopravu, omezení jsou u konce

Zveřejněno v Z regionu
Od - čtvrtek, 24. listopad 2022 09:47
Most ve Spáleném Poříčí se otevřel pro dopravu, omezení jsou u konce Foto: ŘSD

Řidičům skončilo omezení ve Spáleném Poříčí na silnici I/19. Od loňského roku se tu opravoval most, resp. původní most byl i s lávkou pro pěší zdemolován. Na jeho místě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) postavilo nový most a zároveň došlo i k úpravě nábřežních zdí. Díky tomu už nebudou mít autobusy nebo nákladní vozidla problémy se na mostě vyhnout.

„Důvodem pro stavbu nového mostu bylo už nevyhovující prostorové uspořádání původního mostu. To způsobovalo značné dopravní komplikace, kdy jeho šířka neumožňovala například míjení dvou autobusů nebo nákladních vozidel. Po úplném dokončení stavebních úprav, které v rámci této akce probíhají by pak měl být tento problém vyřešen,“ vysvětluje mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

Ve středu skončily práce na hlavní silnici, další stavební práce už probíhají mimo hlavní tah, takže mohl být provoz na silnici I/19 obnoven. „Provoz v řešeném úseku už není nadále veden jedním pruhem kyvadlově. Další pozitivní změnou pro řidiče je možnost odbočovat do Republikánské ulice opětovně z obou směrů,“ dodal Koloušek.

Úpravy na silnici I/19 vyšly na 37,6 mil. Kč bez DPH. Stavba by měla být úplně dokončena zhruba v polovině prosince.