×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Na Divadelní léto pod plzeňském nebem se vrací Cyrano!

Zveřejněno v Kultura
Od - čtvrtek, 15. červenec 2021 15:38
Na Divadelní léto pod plzeňském nebem se vrací Cyrano! Foto: Divadelní léto pod plzeňským nebem

Obnovenou premiéru Cyrana, jedné z nejúspěšnějších inscenací, nabídne v pátek od 20:30 Divadelní léto pod plzeňským nebem. Cyrano s vynikajícím Michalem Dlouhým v titulní roli měl na Divadelním létě premiéru v roce 2018 a hrál se i o rok později. Obnovená premiéra se uskuteční na scéně U Zvonu, do 20. 7. pak budou následovat čtyři reprízy. V roli Roxany se nově představí Malvína Pachlová.

Divadelní léto 2021 Cyrano M. Pachlová M. Dlouhý foto A. HuclováV titulní roli Cyrana se na Divadelní léto vrací herec Michal Dlouhý. „Byl jsem trochu překvapený, když jsem se dozvěděl, že se Cyrano bude hrát znovu, protože jsme se s ním před dvěma roky rozloučili. Nicméně jsem zavolal všem svým kamarádům a kolegům ze Cyrana, abych se dozvěděl, jestli do toho chtějí jít. A všichni jednohlasně mi řekli, že určitě ano!“ uvedl Michal Dlouhý.

Roli Cyranovy krásné sestřenice Roxany režisér Ivan Řezáč svěřil Malvíně Pachlové, která zastoupí herečku Divadla J. K. Tyla Andreu Mohylovou, zaneprázdněnou mateřskými povinnostmi. Tvář Malvíny Pachlové dobře znají fanoušci televizních seriálů (Ulice, Sestřičky a další), návštěvníci Divadelního léta si ji pamatují z inscenace Lhář, která se hrála v letech 2014 a 2015.

Kromě Malvíny Pachlové zůstává původní obsazení Cyrana beze změn, na plzeňskou letní scénu se vrací Kamil Halbich, Miloslav Tichý, Jiří Maryško, Jan Jankovský, Bronislav Kotiš nebo Antonín Procházka ml. Chybět nebudou ani herečky a herci plzeňských divadel – Jana Kubátová, Klára Krejsová, Jaroslav Matějka, Marek Mikulášek a Adam Rezner z Divadla J. K. Tyla, Petr Borovský z Divadla Alfa a další.

Pokračuje i doprovodný program, který na závěr festivalu nabídne autorskou inscenaci s názvem Slyšíš mě?, která na Divadelním létě vzniká v rámci rezidenčního pobytu studentů HAMU a souboru BodyVoiceBand v režii Jaroslavy Šiktancové.

Vstupenky na inscenace Cyrano a Slyšíš mě? jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místě v pokladně U Zvonu, vždy v den představení od 19 hodin.

Pátek 16. července je i závěrečným dnem 5. ročníku příměstského tábora Divadelního léta. Mladí účastníci předvedou ukázky své práce od 17 hodin, inspirací jim letos bylo dílo Williama Shakespeara.