Na Krašovské se zřítil nový herní prvek. Důvod? Zatím neznámý

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 11. září 2021 06:52
Na Krašovské se zřítil nový herní prvek. Důvod? Zatím neznámý Zdroj: ÚMO 1

Herní prvek pro teenagery v revitalizovaném vnitrobloku Krašovská se ve čtvrtek zřítil k zemi. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Příčiny se nyní zjišťují, potvrdila mluvčí městského obvodu Plzeň 1 Miroslava Vejvodová.

„Policie nás upozornila, okamžitě jsme se dostavili na místo. To jsme zajistili a zkontaktovali jsme experta, který nám každoročně dělá revize herních prvků na dětských hřištích, aby se k tomu vyjádřil,“ uvedla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová, která si hřiště prohlédla spolu s místostarostou Jiřím Uhlíkem.
 
Vedení obvodu také zkontaktovalo firmu, která hřiště zhotovila. „Prostor si převzali za účelem jeho zabezpečení a následné demontáže, odvozu a uložení konstrukce ve vlastních prostorách. Prvky dětského hřiště budou na náklady zhotovitele podrobeny odbornému zkoumání, aby byla zjištěna příčina poškození a pádu konstrukce,“ vysvětlila Řežábová s tím, že zhotovitel přislíbil, že bude obvod informovat o demontáži i zabezpečení místa. Místo ve čtvrtek odpoledne hlídala městská policie a dozor poté zabezpečila soukromá bezpečnostní služba. „Důležité je, že se nikomu nic nestalo,“ podotkla Řežábová.
 
Vnitroblok v Krašovské má za sebou kompletní revitalizaci, která započala v roce 2019 a skončila na konci letošních prázdnin s tím, že se v místě aktuálně ještě odstraňují drobné vady a nedodělky. Kromě rozsáhlých parkových úprav bylo její součástí i vytvoření řady herních prvků pro děti i teenagery, multifunkčního sportoviště s umělým povrchem, cvičební soustavy pro seniory, psího hřiště a také kavárny s posezením.