VIDEO: Naštvaný starosta: Navrhli zrušení jediné pošty na sídlišti plném seniorů!

Zveřejněno v Video ZAK
Od - pátek, 31. březen 2023 11:22

Média

Aktualizováno 11:55 Rušení poboček Českých pošt v Plzni asi nejvíce zasáhne obyvatele Skvrňan a Vinic. Právě v těchto místech mají zmizet jediné pošty, které se v nich nachází. 

Informace o tom, že má být zrušená jediná pobočka České pošty v Macháčkově ulici v Plzni na Skvrňanech, řádně vytočila nejen místní obyvatele, ale i starostu centrálního obvodu Davida Procházku. "Uvedený dopis (od České pošty, pozn. red.) mě fakt nadzvedl. Jako Davida i jako starostu. Se fakt posr..li, navrhnout zrušení pošty na velkém sídlišti plném seniorů," reagoval na sociálních sítích.

Za nejbližší poštou by totiž museli lidé dojíždět až do Křimic, případně na Novou Hospodu, kde je ale otevřeno pouze velmi omezeně. V obou případech je cesta na tyto místa zejména pro lidi bez aut značně komplikovaná. Na větší pobočku pošty (v Solní ulici, pozn. red.), která je dobře dostupná MHD, to pak mají vzdušnou čarou přes tři kilometry, což je tedy více, než vedení pošty avizovalo. "Nejbližší poštu, kterou podle nich máme využívat, máme tedy na vesnici?," reagují například lidé na sociálních sítích v narážce na to, že Křimice jsou okrajová část města, kam městská hromadná doprava dojíždí pouze zřídka.

Starostka prvního obvodu: Lidem na Vinicích uzavření zkomplikuje život!

Bez jediné pobočky České pošty by měli být také na Vinicích. „Od České pošty jsme obdrželi dopis, z něhož jsme zjistili, že k 30. červnu budou zrušeny dvě pobočky v našem obvodě. Jedna v Kaznějovské ulici, druhá na Vinicích. Třeba právě Vinice jsou pro nás velmi problematické. Jde o sídliště se zhruba osmi tisíci obyvateli a velkým podílem seniorů, kde je pouze tato jediná pobočka. Já se obávám, že místním to velmi zkomplikuje život. Nevím, podle jakého klíče byly vybrány pobočky ke zrušení a nastalá situace nás mrzí,“ uvedla starostka prvního plzeňského obvodu Ivana Bubeníčková.

Jiskru naděje ale přesto ještě obyvatelé Skvrňan i Vinic mají. "Kompetenci zrušit vládní rozhodnutí nemám, dělám ale maximum pro to, aby ředitelství pošty tuto pobočku zachovalo," dodal Procházka. A podobně mluví i Bubeníčková. "S poštou chceme ještě nadále jednat," uvedla.

VIDEO: Naštvaný starosta: Navrhli zrušení jediné pošty na sídlišti plném seniorů! Starosta centrálního obvodu David Procházka před poštou v Macháčkově ulici. Zdroj: ÚMO Plzeň 3/ D. Procházka