Nedělní extraligovou bitvu rozhodla další kulišárna v prodloužení!

Od - neděle, 15. leden 2023 20:18
Nedělní extraligovou bitvu rozhodla další kulišárna v prodloužení! Foto: HC Škoda Plzeň

Indiáni dnes završili domácí trilogii proti možná nejméně oblíbenému soupeři, před duelem totiž před svými fanoušky Bruslaře naposledy skolili za tři body v září roku 2020. Po bojovném utkání nakonec došlo k dělbě bodů, když plzeňští hokejisté zvítězili 3:2 po prodloužení.

V první početní výhodě utkání vypálil Rekonen z osy hřiště a rozezvučel brankovou konstrukci. Puk se navíc odrazil do středního pásma, kde zrovna naskočil z trestné lavice na led Hrdinka a pádil sám na Svobodu. Zvolil svižnou střelu, ta na plzeňského gólmana neplatila. Střelecký výčet tak načal až Jakub Pour, který v ponechané výhodě vybruslil po pravé straně na osu hřiště a zamířil přesně k tyči - 1:0.

Rychlou odpověď přichystal Závora ze stejné pozice, když trefil spojnici a na brankovišti doklepl puk do sítě David Dvořáček - 1:1. Vedení svým barvám mohl brzy vrátit dorážkou z předbrankového prostoru Kodýtek, Krošelj ale odolal.

Prostřední periodu odstartoval z mezikruží Suchý, zařízení ovšem minul. Z podobné pozice pálil i Lintuniemi, Svoboda vyrazil. Plzeňský gólman ale nedosáhl na křižnou přesilovkou přihrávku, po které rozvlnil síť Róbert Lantoši. Stejný hráč poté tečoval před plzeňskou svatyní pobídku Najmana, její strážce ale stihl zareagovat. Stejně jako po chvilce, když z vrcholu brankoviště zakončoval Pýcha. Vzápětí se sám na Krošelje řítil z pravé strany Kodýtek, ovšem nastřelil jen jeho rameno.

V úvodu poslední dvacetiminutovky sice doklepl zblízka puk do sítě Söderlund, Svoboda byl však v brankovšti atakován, což sudí ihned odpískali. Na druhé straně obdržel příhru zpoza branky Rekonen, Krošelj se ale stihl přemístit. Štěstí se tak přiklonilo až k Lukáši Kaňákovi, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:2.

V průběhu prodloužení zkusila Škodovka odvolat svého gólmana, čímž získala početní výhodu. Tu využil Adrián Holešinský, který u pravé tyče dorazil ránu Poura.