Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 16. leden 2024 09:10
Není se za co schovávat. Hráli jsme bídu, přiznával zklamaný kapitán Karlovarska Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

První zápas v novém roce volejbalistům Karlovarska vůbec nevyšel. Karlovarský výběr v průběhu duelu na Kladně pouze dotahoval a nakonec musel skousnout prohru 0:3 na sety. Západočeši tak opustili elitní čtyřku a v průběžném pořadí jim patří až pátá příčka.

Do úvodní sady vlétli domácí volejbalisté po hlavě, když se brzy dostali do tříbodového trháku 4:1. Karlovarsko se posléze Orlům přiblížilo po dvou úspěšných útocích Edera a Lamance na rozdíl jednoho bodu 5:6. Dokonce dokázal lázeňský výběr srovnat na 8:8, když na servisu chyboval Kyjanica. Kladeňáci si však poté vytvořili dvoubodový náskok, který smazal Eder, který přímým bodem z podání srovnal na 14:14. Postupně dospěl set do vypjaté koncovky, ve které Kladno v rozhodujícím momentu odskočilo Varům po třech bodech v řadě na 23:19. Domácím pak zajistil zisk první sady esem Villarreal, který využil hned první setbol, čímž uzavřel set na skóre 25:19.

I druhý set kopíroval ten první, když Kladno se v úvodu ujalo vedení 3:0 a následně 5:1. Karlovarský výběr se domácím přiblížil po dvou úspěšných blocích, o které se podělili Ihnát a Pastrňák, na rozdíl dvou bodů 9:11. Nakonec Karlovarsko opět svého soupeře docvaklo, když další blok zúročil Camordy, který srovnal na 14:14. Poté se sice Západočeši dvakrát dostali do vedení, ale Kladno druhým esem Villarreala v utkání, strhlo vedení na svou stranu, když do koncovky šlo za stavu 17:16. Vary však nesložily zbraně a dokázaly srovnat na 20:20, ale domácí opět uhráli tři body v řadě, čímž odskočili hostům na 23:20, když za setem udělal tečku neúspěšným útokem Marelić, a Kladno tak ovládlo druhou sadu v poměru 25:22.

Třetí set už byl v úvodu vyrovnanější, když na 4:4 upravil povedeným útokem karlovarský smečař Marelić. Kladenský výběr poté uhrál tři body v řadě a Varům se vzdálil na rozdíl tří bodů 7:4, když poté Karlovarsko začalo riskovat na podání, a to se odrazilo také na skóre, kdy Středočeši odskočili týmu z lázní na čtyři body 14:9. Kladno dál tvrdilo na své palubovce volejbalovou muziku a postupně si vytvořilo šestibodový náskok 16:10. Vary se sice snažily se skóre něco udělat, ale domácí hráli ve velké pohodě a po chybách Pastrňáka a Ihnáta na servisu, šli do vedení 22:16. Koncovku třetí sady pak zakončil třetím esem v utkání Villarreal, který uzavřel set na skóre 25:17.

"Hráli jsme bídu, není za co se schovávat, naprosto jsme nevyužili situace, která nám hrála do karet, abychom urvali nějaké body. Od stavu 20:20 nevyhrajeme jedinou koncovku, to se pak nedá hrát,. Výkon Kladna mi přišel takový vlažný, čekal, co my uděláme a my jsme neudělali vůbec nic," prohlásil kriticky kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer.

Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko, Karlovarský deník