Neslyšícím sportovcům shořela klubovna, teď se mohou pyšnit novým areálem

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 15. září 2023 17:01
Neslyšícím sportovcům shořela klubovna, teď se mohou pyšnit novým areálem Foto: město Plzeň

Nový sportovní areál pro SK Neslyšících Plzeň vybudovalo město v těsném sousedství komplexu Krašovská Aktivity centrum v Plzni na Lochotíně. Tím klub získal kvalitnější zázemí, než bylo původní v Lobzích, který navíc před pěti lety postihl požár. Celkové náklady na výstavbu, které šly z rozpočtu magistrátního odboru správy infrastruktury, činily 45,8 milionu korun bez DPH.

 

DSC 0620„Mám radost, že se pro SK Neslyšících Plzeň podařilo vybudovat nové prostory, ve kterých nechybí klubovna, potřebné zázemí a samozřejmě sportoviště. Pevně věřím, že areál v Krašovské ulici je pro spolek dostatečnou satisfakcí za vyhořelou klubovnu v Lobzích, která by navíc musela ustoupit stavbě silnice první třídy. Všem členům klubu přeji, aby se jim v novém působišti líbilo a aby na Jedničce nalezli mnoho společných zážitků,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Stavba se skládá ze zmíněných tří částí. Klubu bude také sloužit venkovní víceúčelové hřiště, hřiště na beachvolejbal a tři hřiště na pétanque. U zázemí pro SK Neslyšících vzniklo rovněž nové parkoviště pro 22 osobních aut a dvě místa jsou vyhrazena pro imobilní řidiče.

„Hlavní vstup do klubovny se nachází na západní straně. Dále přes prosklené zádveří je přístup do herny, sociálního zařízení nebo do administrativní části klubu, která se skládá z jednací místnosti pro zasedání výboru a dvou kanceláří. Hlavní místnost herny plní funkci společenskou i sportovní, prostřednictvím francouzských oken je možné vyjít na krytou terasu. V čele sálu je vstup do chodby se šatnami a do zázemí občerstvení,“ popsala Veronika Vítová, vedoucí Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.

Sportovní klub Neslyšících Plzeň vznikl v roce 1943 pod názvem Sportovní klub Hluchoněmých. Od té doby neustále měnil svoje místo působení. Od začátku 60. let minulého století se nacházel v prostorách SK v Plzni Lobzích, které měly nevlídné sociální i tréninkové zázemí. Již přes 25 let se hovořilo o tom, že stávající místo bude nutné opustit proto, že přes pozemek SK Neslyšících povede pozemní komunikace. V roce 2018 stávající prostory vyhořely a díky investici města Plzně tak mají nyní neslyšící sportovci odpovídající zázemí pro svou činnost.