Nevídaný ústupek před ligovým šlágrem! O čem rozhodla schůzka fotbalových bossů?

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 3. březen 2023 16:53
Nevídaný ústupek před ligovým šlágrem! O čem rozhodla schůzka fotbalových bossů? Foto: Twitter Jaroslava Tvrdíka

Jeden z vrcholů jarní části FORTUNA:LIGY se uskuteční již v příštím týdnu. Plzeňská Viktoria zavítá do pražského Edenu. Třaskavý duel prvního s druhým týmem tabulky tradičně slibuje vyhrocené okamžiky nejen na trávníku, ale i v hledišti. O to překvapivější byla schůzka majitele západočeského klubu Adolfa Šádka se šéfem vršovického klubu Jaroslavem Tvrdíkem, kteří se bez doprovodu televizních kamer setkali týden před ligovým šlágrem v plzeňském pivovaru.

Zápasy mezi Viktorií a pražskou Slavií se dlouhodobě řadí mezi nejrizokovější utkání vůbec. Jaroslav Tvrdík a Adolf Šádek přesto dospěli k zásadnímu rozhodnutí, které se týká především plzeňských fanoušků. V hostujícím sektoru by totiž mělo před utkáním dojít k sundání bezpečnostních plotů.

O uskutečněném setkání fotbalových bossů informoval jako první Jaroslav Tvrdík prostřednictvím svého twitterového účtu, kam umístil společnou fotografii. "Příští sobotu se potkají první a druhý tým soutěže. Půjdeme do rizika. Sektor hostů bude mít velmi podobné podmínky jako naši fans. Sundáme ploty," uvedl ve svém příspěvku.

Otázka fotbalové kultury je dlouhodobým tématem nejen v tuzemsku, fanoušci by proto měli vnímat i podporu ze strany klubů. "Bude to bitva na krev. Ale jen na hřišti. Na tom jsme se domluvili," doplnil.