Neznámý pachatel si ponechal nalezenou peněženku. S bankovní kartou pak vybíral i platil. Policisté hledají ženu na snímku!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 4. prosinec 2023 18:20
Neznámý pachatel si ponechal nalezenou peněženku. S bankovní kartou pak vybíral i platil. Policisté hledají ženu na snímku! Zdroj: Policie ČR

Prozatím neznámý pachatel našel nedaleko Ústředního hřbitova na Rokycanské třídě v Plzni peněženku. S platební kartou pak prováděl neoprávněné platby. Policisté teď v souvislosti s případem pátrají po ženě, kterou zachytila bezpečnostní kamera.

Policisté obvodního oddělení Plzeň 4 vedou prověřování v trestní věci, kde je dáno podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. "Podle dosud zjištěných skutečností nalezl dosud neustanovený pachatel dne 5. října nedaleko Ústředního hřbitova na Rokycanské třídě v Plzni peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí 500 korun a platební kartou. Místo toho, aby nález poctivě odevzdal na nejbližší obvodní oddělení policie, ponechal si jej. Platební kartu následně použil k několika neoprávněným platbám," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté se případem zabývají a v rámci jeho objasňování získali fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycena osoba důležitá pro trestní řízení. Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení policie České republiky nebo zavolali na linku 158.