Opilý muž napadl na nádraží strážníka. Snažil se mu dát hlavičku

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 8. leden 2024 17:15
Opilý muž napadl na nádraží strážníka. Snažil se mu dát hlavičku Foto: MP Plzeň

Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Přesně k tomuto výsledku přizpůsobil své chování pětadvacetiletý muž na Hlavním vlakovém nádraží, který pokřikoval vulgarismy na kolemjdoucí. Když se mu do cesty postavil jeden ze strážníků a chtěl vysvětlení, pokusil se mu agresor dát hlavičku.

Podle mluvčí strážníků Terezy Schlikové si muže, který pokřikoval vulgarismy po okolí, všimli strážníci, kteří na místě vykonávali hlídkovou činnost. "Muže hlídka vyzvala, aby své chování zklidnil, ale namísto klidu se strážníci dočkali nadávek a vulgarit, které dotyčný završil tím, že si stoupl před jednoho ze strážníků, uchopil jej za bundu a pokusil se mu dát takzvanou „hlavičku“," popsala. Pohotový strážník ale uhnul. "Následně byl muž okamžitě zpacifikován a byla mu přiložena pouta. Smršť nadávek už poté nešla zastavit a následná dechová zkouška ukázala 1,40 promile," upřesnila mluvčí.

Totožnost z muže vypáčila až přivolaná státní policie. "Následně jsme muže přepravili k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici a ze svých jednání se bude zodpovídat," dodala Schliková.