Oprava Koterovské třídy je v plném proudu

Zveřejněno v Doprava
Od - čtvrtek, 11. duben 2024 13:33

Média

Koterovská třída v Plzni na Slovanech už je dva měsíce rozkopaná. V únoru začala druhá etapa její rekonstrukce, a to od kruhového objezdu na náměstí Generála Píky až do křižovatku se Sladkovského ulicí. Pro obyvatele a řidiče to znamená velké komplikace. Dobrou zprávou je, že dodavatel díla zatím plní všechny termíny a stavba nenabrala zpoždění. Přesto komplikace a objížďky potrvají minimálně do listopadu.

Koterovská třída v Plzni na Slovanech. Druhá etapa opravy tramvajové trati. V úseku náměstí generála Píky po ulici Sladkovského nic neprojede. Kromě stavební techniky. „V tuto chvíli je odfrézovaný povrch, vyměňují se panely, odstraňuje se trolejové trakční vedení a v následujících měsících dojde k rekonstrukci všech těch jednotlivých prvků. Vše probíhá tak, jak právě byl harmonogram schválen, jak byla vypsána veřejná zakázka. To znamená, je na zhotoviteli, jakým způsobem on své lidi bude posílat do práce, jakým způsobem si rozplánuje tu stavbu tak, aby termíny zakotvené ve smlouvě splnil,“ popsal situaci náměstek primátora pro investice Pavel Bosák.

Oprava se netýká jen tramvajové trati. Jedná se o celkovou revitalizaci Koterovské třídy, jako takové. „Opravuje se celý povrch nejen, že se vymění ty komponenty tramvajové trati. Zároveň se budou opravovat povrchy, zastávky, chodníky i řekněme, nějaká ta zeleň, která je dotčená přímo tou stavbou,“ doplnil Pavel Bosák.

Uzavírka Koterovské třídy značně komplikuje provoz na celých Slovanech. Auta ji objíždějí, kudy se dá. Ve špičkách se tady tvoří kolony a zácpy. „Ten provoz si s tím poradil, přesto žádám o maximální trpělivost a toleranci. Ta oprava je rozsáhlá, netýká se pouze uličního prostoru, ale i zeleně, veřejného osvětlení, vodovodu, kanalizace, ale ta ulice bude určitě lepší, než tomu bylo dosud a snad ten výsledek místní ocení,“ doplnil náměstek primátora pro dopravu Aleš Tolar. Přesto jsme zaznamenali připomínky, že dodavatel stavby nepracuje o víkendech. Tím by se podle lidí stavba urychlila a jejich útrapy by skončily mnohem dříve. Na to Pavel Bosák odpověděl následovně: „Co se týká těch víkendů, tak máme informace, že v některých víkendech zhotovitel skutečně pracuje, v některých má technologickou odstávku a využívá ten čas k přípravě jiných částí té stavby.“

Oprava Koterovské třídy je v plném proudu. foto TV ZAK