Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 4. prosinec 2021 10:11
Petržela? Kamarád, ale na 90 minut soupeř, říká plzeňský asistent Horváth před šlágrem Foto: FCVP

Odehráli spolu nejeden zápas. Teď budou ale soupeři. Zatímco Milan Petržela září v dresu Slovácka, Pavel Horváth přesídlil na lavičku a působí coby asistent Viktoria Plzeň. "Myslím si, že budeme všichni šťastní, když přivezeme ze Slovácka tři body. Děláme pro to všechno a myslím si, že jsme na zápas připravení," prohlásil Horváth před šlágrem, který se na Moravě odehraje v neděli od 18 hodin.

Minulý týden jste jasně rozdrtili Bohemians. Nemůže to ale být třeba i zrádné? Po velkých výhrách se ve fotbale často stává, že tým narazí…
To není jen ve fotbale, ale je to i v životě. Jsme si vědomi, že i v minulé sezoně Viktorka před zápasem na Slovácku vyhrála 7:0 a pak to dopadlo špatně. Je to takový zdvižený prst a my se budeme snažit, aby se to neopakovalo.

Slovácko už další rok hraje skvěle. Je třeba uznat jeho sílu?
Určitě. Slovácko hraje už třetí sezonu ve stejném složení. Co se týče základní jedenáctky, mívá pravidelně nejvyšší věkový průměr. Zkušenost v týmu je jednoznačná, navíc mají sehraný tým a má nadstandardní hráče. Výsledky nejsou náhodné a v této sezoně se jim daří ještě více. Bude to velice nepříjemný soupeř a těžké utkání.

Váš nadcházející soupeř naposledy prohrál 2:3 v Českých Budějovicích i přes početní výhodu. V jakém rozpoložení teď může být?
To úplně netuším, ale samozřejmě jsem četl, že v kabině bylo dusno a že si vše vyříkali, což je normální. V zápase v Českých Budějovicích měli 20minutový zkrat, kdy měli zápas jednoznačně pod kontrolou a prohráli ho. To je spíše otázka pro ně, my se musíme podívat na to, jaké chyby dělali a pokusit se toho využít.

Bývalý viktorián Milan Petržela překonal rekord v počtu odehraných zápasů v české lize. Jak se na něj těšíte?
Zapomněl jsem mu poslat zprávu a pogratulovat, což mě mrzelo, ale určitě mu budu chtít popřát osobně. Je to velký výkon, všichni ho tu máme rádi a respektujeme ho. Budu rád, až ho uvidím, těším se na něj. 90 minut ovšem bude soupeř, on to dobře ví a bude chtít být nepříjemný. Ale je to dobrý kluk a náš kamarád.