"Auta ho začnou přivážet během února. Než jej rozhrneme po plážích, odstraníme zbytky rákosu, který po rybníce roznesl vítr v době jeho kosení. Doufáme, že nám to počasí dovolí a zima nebude tak tuhá, aby byly břehy zamrzlé," řekl vedoucí oddělení vodního hospodářství a rybářství správy veřejného statku města Martin Gregar.
Podle náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleše Tolara využívá město ke zlepšování podmínek u největšího koupacího rybníka v Plzni zpravidla i zimní měsíce. „Loni jsme dokončili stánek pod Bílou Horou i nedaleké převlékárny, koncem roku také obojživelný žací stroj pokosil rákos při březích. Letos chceme doplnit pláže pod Bílou Horou a na Ostende nově dovezeným žlutým pískem,“ uvedl Aleš Tolar.
Břehy vyčistil od rákosu žací stroj BERKY koncem loňského roku za 1,13 milionu korun s DPH. Za dovezený písek včetně rozhrnutí zaplatí město téměř 600 000 Kč. „Vím, že řada občanů mluví o Boleváku jako o plzeňském moři, a to si nový písek na plážích určitě zaslouží. Naším cílem je, aby bylo lidem u boleveckých rybníků dobře, byl v nich dostatek vody, a to čisté vody po celou sezónu, a aby kolem nejnavštěvovanějšího velkého rybníka měli k dispozici zázemí na úrovni, tedy převlékárny, možnosti občerstvení a podobně,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.