Plzeň bez několika opor podlehla Liberci

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - sobota, 30. březen 2024 16:54
Plzeň bez několika opor podlehla Liberci ilustrační. Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté prohráli ve 26. kole Fortuna ligy na domácím hřišti s Libercem 1:3, když všechny branky padly až ve druhém poločase. Na vedoucí gól Slovanu ještě odpověděl svým prvním ligovým gólem Metsoko, hosté ale zápas zlomili díky dvěma trefám Kulenoviče. Západočeši nastoupili do utkání bez několika klíčových hráčů. Chyběli vykartovaní Chorý s Červem, nemocný stoper Hranáč a jen na lavičce zůstala další opora zadních řad Sampson Dweh, který se teprve dva dny před utkáním vrátil z reprezentačního srazu.

Na první šanci se čekalo do 8. minuty, kdy dostal míč do běhu Vydra, dobře si ho pokryl, ale vypálil mimo. Jinak se toho ale na hřišti příliš nedělo. Na domácích byla až příliš vidět určitá nesehranost a pokud už se Viktoriáni dostali do zajímavé akce, skončila nepřesným centrem. Na druhé straně se tak musel činit Jedlička, který vyrazil nebezpečnou střelu Tupty. V závěru poločasu se Plzeňští marně dožadovali penalty po faulu na Vydru.

Zkraje druhé půle znovu zahrozili Severočeši. Tuptu ale dokázal Jedlička vychytat. V 56. minutě Doosan Aréně zatrnulo, když po tvrdém direktu zůstal na hřišti ležet Mosquera a zápas pro něj skončil. Na gól se nakonec čekalo do 64. minuty. Viktoria zcela nezvládla bránění rohového kopu a Chaluš otevřel skóre zápasu. Za čtyři minuty ale bylo vyrovnáno. Klimentovo zakončení ještě tečoval Idjessi Metsoko. Gólové hody ale pokračovaly. V 69. minutě už Liberec znovu vedl poté, co se hlavou o břevno prosadil Kulenovič. A stejný hráč pak využil obrovským zmatků v defenzivě Západočechů i v 79. minutě, když si doslova pohrál s trojicí bránících Viktoriánů. V závěru se ještě domácí snažili se zápasem něco udělat, Cadu ani Hejda už ale stavem nepohnuli.