Plzeň by ráda prohnala pražské rivaly. Durosinmi už na jaře nepomůže

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 7. únor 2024 17:16
Plzeň by ráda prohnala pražské rivaly. Durosinmi už na jaře nepomůže Foto: FCVP

S cílem prohnat obě pražská "S", vyhrát domácí pohár a postoupit dál v Konferenční lize vstoupí už v sobotu do jarní části sezóny fotbalisté Plzně. Trenér Miroslav Koubek má k dispozici nabitý kádr, obejít se ale bude muset bez Rafiu Durosinmiho, který podstoupil druhou operaci.

"Naším cílem je dobře vstoupit do jarní části. Chceme se pokusit pražským celkem jaru co nejvíce znepříjemnit. Je potřeba uznat, že Sparta i Slavia hrály na podzim dobře, snad nyní jim to tak nepůjde. Budeme se určitě snažit vyhrát Mol cup. Hezké by bylo dále postoupit v Evropské konferenční lize," uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Během zimní přestávky došlo v kádru Viktorie k řadě změn. Trenér Miroslav Koubek tak má na startu jara k dispozici čtyři nové tváře – Lukáše Červa, Matěje Valentu, Cheicka Souarého a Martina Jedličku, jenž se vrátil z hostování. Naopak Viktorii opustil Jindřich Staněk (Slavia), u Pavla Buchy finišují jednání o zahraničním angažmá, Pavel Hašek bude na jaře hostovat v druholigové Příbrami.

Po odchodu Jindřicha Staňka se před jarní částí sezóny řešila také brankářská jednička. Tou nakonec bude Martin Jedlička, který se vrátil z hostování v Bohemians. "Před přípravou nebyl Martin Jedlička jasnou jedničkou, ale následně Viktor Baier onemocněl, tak nyní je na pozici číslo jedna Martin Jedlička," potvrdil kouč Miroslav Koubek, který je jinak se stavem kádru spokojený. "Škoda jen, že stále není k dispozici Rafiu Durosinmi," doplnil.

Během měsíční zimní přípravy sehráli viktoriáni celkem šest přípravných duelů, v nichž pětkrát dokázali zvítězit (Žižkov, Doubravka, Dukla, Ferencvároš, Krivbas) a na závěr soustředění ve Španělsku remizovali s Aarhusem. „Příprava proběhla dle našich plánům, myslím, že jsme na start Plzeňskýho jara dobře nachystáni,“ dodal Koubek, který už má také téměř jasno o základní jedenáctce, která v sobotu vyběhne k prvnímu ligovému zápasu proti Mladé Boleslavi. "Tak z 90 procent," usmál se.