Od - neděle, 5. listopad 2023 18:27
Plzeň dotáhla dvoubrankový náskok Sparty, nakonec ale z O2 Arény odjíždí bez bodu ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté prohráli v 18. extraligovém kole na ledě pražské Sparty 3:5. Západočeši sice dotáhli dvoubrankové manko z 1:3 na 3:3, rozhodující branku ale vstřelili ve 35. minutě Sparťané, kteří pak výhru ještě pojistili trefou do prázdné branky při power-play Škody.

Hned v úvodu duelu putovali modrobílí na celé dvě minuty do tří, situace ovšem ustáli. Již v plných stavech poté vypálil Filip Chlapík z mezikruží, Pavlát své barvy podržel. Po chvilce se ale již stejný hráč dočkal. Vystřelil z pravého kruhu přes obránce a trefil přesně k bližší tyči. Chlapík ovšem následně zamířil na trestnou a Škoda toho dokázala využít. Jakub Lev natáhl ke střele na kruhu a trefil ideálně mezi rameno Kováře a břevno. O první pauze tak i nadále měly oba celky k vítězství stejně daleko i blízko.

Prostřední dějství Sparta odšpuntovala dvojitým K. O. Nejprve zavěsil pod břevno z mezikruží Miroslav Fomrnam, aby za necelou minutu navýšil náskok svých barev David Němeček dorážkou na brankovišti předchozí rány Moravčíka od modré. Jenže indiáni se nehodlali tak snadno vzdát a brzy na to rozvlnil síť z pravého kruhu Jan Piskáček. Vyrovnání navíc později přivál Kryštof Hrabík, který přesilovkový ťukes zakončil k levé tyči. Jenže i Pražané využili výhodu jednoho muže v poli. Nejprve Kempný rozzvučel tyč, aby následně oslovil zpoza branky před ní Horák zakončujícího Aarona Irvinga. Do druhé pauzy sice ještě oba celky stihly zakončovat v přečíslení, leč branky se již diváci nedočkali.

Stejně tak zkraje poslední dvacetiminutovky, když domácí vykombinovali pozici pro na modré stojícího Mikliše. Na druhé straně zase z předbrankového prostoru střílel Hrabík, leč těsně mimo. Nerozhodl ani Kousal, který uháněl sám na Pavláta, ten podržel své barvy lapačkou. V závěru střetnutí zkusili ještě modrobílí hru bez brankáře, tu ale naopak využil k definitivní pojistce Miroslav Forman.