Plzeň na Tygry nestačila, v zápase plném zvratů muselo rozhodnout prodloužení

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 6. listopad 2022 19:09
Plzeň na Tygry nestačila, v zápase plném zvratů muselo rozhodnout prodloužení Foto: HC Škoda Plzeň

Poslední duel před reprezentační přestávkou odehráli hokejisté Plzně před svými fanoušky proti Liberci. Utkání plné zvratů pro sebe nakonec uzmuli Bílí Tygři. Indiáni berou po porážce 3:4 v prodloužení pouze jeden bod.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté. Najman oslovil mezi kruhy nekrytého Jana Ordoše, který vymetl horní růžek Svobodovy branky. Plzeňský gólman přitom zrovna dnes slavil kulatých 100 zápasů v modrobílém dresu. Radost mu ovšem brzy udělal Aleksi Rekonen, který se prosadil v přesilové hře - 1:1. Plzeňané se následně ujali vedení, když se Ludwig Blomstrand prohnal mezi beky až před Kváču, kterému nedal šanci ranou do levého horního růžku - 2:1.

Ve druhé třetině se skóre měnilo až ve dvojnásobné početní výhodě Severočechů, když se tvrdou ranou prosadil Uvis Janis Balinskis - 2:2. Posléze se navíc Janu Ordošovi podařilo elegantně vyřešit přečíslení dvou na jednoho, když tváří v tvář Svobodovi uspěl s bekhendovým blafákem - 2:3.

Ve 48. minutě nabral rychlost ve středním pásmu Adrián Holešinský, zbavil se svého strážce a ukličkoval i Kváču - 3:3. Slovenský útočník se tak prosadil i ve třetím duelu po svém příchodu na západ Čech. Žádná z dalších gólových příležitostí se neujala, a tak muselo utkání Škody (již popáté z posledních osmi kol) rozhodnout prodloužení.

Tentokrát si však bonusový bod odváží hosté z Liberce, Tomáš Filippi se totiž po dvaadvaceti sekundách prodloužení natlačil k pravé tyči a rozhodl.