Plzeň nevstřelila na ledě Hradce ani gól a odjíždí s prázdnou

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 1. říjen 2024 20:19
Plzeň nevstřelila na ledě Hradce ani gól a odjíždí s prázdnou Zdroj: Mountfield HK

Po dvou výhrách v řadě hokejisté Plzně zaváhali. Na ledě hradeckého Mountfieldu nedokázali střelci Západočechů překonat gólmana Škorvánka a prohráli 0:4.

Jako první v utkání zahrozil domácí bek Pavelka, jenž od modré vybízel spoluhráče na teč, Hrenák ale nezaskočil. Podobně odpověděl od modré Merezhko, který svou ránu pořádně okořenil, leč ta mířila těsně mimo tyče. Mountfield následně nevyužil první početní výhodu střetnutí, avšak po chvilce se v plných stavech na obou stranách již radoval. Do útočné třetiny zavezl touš Dmowski, následně jej předal mezi kruhy najíždějícímu Petru Kalinovi, který trefil náramně pod břevno. Po chvilce navíc Východočeši odskočili do trháku, když Martin Pláněk těsně před první přestávku zavěsil z vrcholu pravého kruhu.

A jak úvodní třetina skončila, tak ta druhá začala. Hned v jejím úvodu totiž sice Tamáši neuspěl dvěma dorážkami, avšak puk si poté našel ještě Aleš Jergl a Mountfield rázem slavil již tříbrankové vedení během 203 vteřin hry. V následné početní výhodě pálil z první z levého kruhu Batna, Hrenák se stihl bravurně přemístit. Později mohl na snížení dosáhnout Mertl, který dorážel po závaru na brankovišti, nepodařilo se mu ovšem přehodit nastavený beton. Tečku za prostřední částí udělal Pavlík, který vzal přečíslení v oslabení na sebe. Našel ale jen připraveného strážce plzeňské svatyně.

Pokud indiáni mysleli na možný obrat, ve 47. minutě bylo definitivně po nadějích. Křižnou přihrávku Miškáře přetavil v pumelici pod víko Ralfs Freibergs. Za nedlouho poté se tváří v tvář Škorvánkovi zjevil Lalancette, jenže čestný úspěch Škody v utkání nezaznamenal.