Plzeň se potápí. Z ledu Litvínova si odvezla debakl

Od - neděle, 27. říjen 2024 19:54
Plzeň se potápí. Z ledu Litvínova si odvezla debakl Zdroj: HC Verva Litvínov

Trápení hokejistů Plzně nebere konce. Západočeši tentokrát absolutně nestačili v 15. kole extraligy na Litvínov, na jehož ledě prohráli 0:6. O osudu duelu rozhodla především druhá třetina, v níž indiáni inkasovali třikrát v rozmezí pěti minut.

Lepší vstup do zápasu měli domácí, hned ve druhé minutě uháněl sám na Dávida Hrenáka Matěj Pekař, zakončení mu ovšem nesedlo dle představ. Plzeň odpověděla šancí Petra Zámorského, který se probojoval do prostoru mezi kruhy, zblízka prověřil brankáře Zajíčka, jenomže ani tentokrát se poprvé skóre neměnilo. Jen o chvilku později se dostal do samostatného úniku Dominik Simon, těsně před Zajíčkem zatáhl puk na pravou stranu, ale nevyšel mu blafák do bekhendu. Na druhé straně Hlava oslovil v dobré příležitosti Davida Kašeho, ten ovšem poslal hrací předmět jen do brankové konstrukce. Následně už se skóre ale přece jen měnilo, David Kaše tentokrát se proměnil do role nahrávajícího hráče, jeho příhru zužitkoval utaženou střelou Filip Sandberg. Po dvaceti minutách tak vedli domácí o jednu branku.

V úvodu druhé třetiny to zkoušel plzeňský Simon, brankář Vervy byl ale znovu na svém místě. Druhý gól Sandbergovi zase sebral Hrenák svým povedeným zákrokem betonem. Záhy napřáhl Lalancette, avšak ani on nulu na plzeňské straně nevymazal. V polovině utkání naopak Verva zdvojnásobila své vedení. Vteřinu před koncem trestu Skoka Michal Gut nahazoval puk před branku, ten se sice dostal k zadnímu mantinelu, avšal Matúš Sukeł z nulového úhlu dokázal dostat puk do sítě. Za další dvě minuty udeřilo znovu, David Kaše poslal přihrávku na pravý kruh pro Denise Zemana, který okamžitě napřáhl ke střele a jeho rána z první skončila až za plzeňským brankářem. A ve druhé třetině Severočeši udeřili ještě jednou. Verva se dostala do přečíslení dvou na jednoho, Sandberg táhl akci po levé straně, následně načasoval přihrávku na druhou stranu pro Matúše Sukeła a kapitán Vervy tvrdou ránou k bližší tyči našel skulinku a vymetl všechny pavučiny v Hrenákově svatyni.

Na startu poslední části byl v pohotovosti znovu Zajíček, avšak ránu Ondřeje Rohlíka dokázal zlikvidovat. Plzeňský brankář si zase poradil se střelou Baránka od modré čáry. Obě mužstva si posléze zahrála další přesilovou hru, ale tentokrát kralovali oba brankáři. Při rovnovážném stavu na ledě obdržel kotouč Brož, ten se neunáhlil, všiml si ještě dobře postaveného Josefa Jíchy, který ale trefil jen tyč Hrenákovy brány. Z další šance už se nicméně černožlutí opět prosadili. Brož v další příležitost znovu dobře naservíroval kotouč, tentokrát byl před brankou zaparkovaný Matouš Sukeł, který střelou do odkryté části brány zkompletoval svůj hattrick. Škodovka se v závěru snažila alespoň o čestný úspěch, avšak ani toho se nedočkala, naopak minutu před koncem dal definitivní podobu výsledku David Kaše.