Plzeň se proti Rumunům neprosadila, poprvé v přípravě nevyhrála

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 5. červenec 2022 20:30
Plzeň se proti Rumunům neprosadila, poprvé v přípravě nevyhrála Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně remizovali v úvodním utkání na soustředění v Rakousku 0:0 s rumunským týmem Botosani. Úřadující ligoví šampioni poprvé během přípravy nezvítězili.

O první příležitost zápasu se postaral ve třinácté minutě Tomáš Chorý, jehož nebezpečnou hlavičku musel brankář vyrážet na roh. V závěru prvního dějství poté nejprve po povedené kombinaci mířil svou střelou z hranice velkého vápna těsně nad břevno Havel a největší šance úvodních pětačtyřicetiminutovky přišla chvíli poté. Bucha vybojoval balon a ve spolupráci s Caduem založil protiútok, který zakončil střelou těsně vedle branky Mosquera.

Ze začátku druhé půle zakončil sérii několika rohů hlavičkou těsně nad břevno Tomáš Chorý a po hodině hry zamířila na hřiště obměněná sestava viktoriánů, když z původní jedenáctky zůstal na trávníku až do konce zápasu pouze brankář Jindřich Staněk. Ani zbývající půlhodina ale v podhůří Alp branku nepřinesla, a tak se oba týmy rozešly smírně.